Ziņas

15. aprīlī Senāts vienbalsīgi apstiprināja Medicīnas fakultātes domes 14. aprīļa lēmumu par profesora Gunta Baha ievēlēšanu fakultātes dekāna amatā uz turpmākajiem pieciem gadiem. Tādējādi universitātes vecākā un viena no stratēģiski svarīgākajām fakultātēm ir pāršķīrusi jaunu lapaspusi tās attīstībā.

Kā pirms vēlēšanām, iepazīstinot fakultātes domi ar attīstības vīziju turpmākajiem gadiem, uzsvēra G. Bahs, tuvākajos gados būtu daudz vairāk jākoncentrējas uz kvalitātes pilnveidošanu gan studiju procesā, gan koleģiālajās attiecībās, solot no savas puses būt vēl pieejamāks un atvērtāks jaunām idejām un ierosinājumiem. Fakultātes attīstībai ir jābalstās gan uz cieņpilnām attiecībām pret tās tradīcijām un nopelni bagāto profesūru, gan uz jauno tehnoloģiju arvien plašāku izmantošanu studiju darbā, piemēram, attīstot video apmācības un izmantojot klīnisko prasmju apmācību centru.

Tāpat fakultātei nākotnē ir jāveicina vietējo un ārvalstu studentu kopējo grupu veidošanās; liels izaicinājums būs arī Jauno mediķu akadēmijas realizācija, sākot no šī gada septembra. Jāpilnveido arī fakultātes reputācija, kas ļautu daudz vairāk tuvināties ar slimnīcām, to skaitā ar universitāšu slimnīcām.

Iepriekšējos gados fakultātes attīstībā ir noiets pirmais posms, kas paredzēja programmas satura modernizāciju un katedru darba pielāgošanu pašreizējām tendencēm medicīnas izglītībā. Tālāk jau būtu jārealizē nākamais posms, kas paredz konkrētākus soļus studiju priekšmetu sabalansēšanā starp kursiem un jaunizveidoto priekšmetu ieviešanu studiju procesā, piemēram, statistiku.