Starptautiskā sadarbība
Rezidentūra

Trešdien, 13. aprīlī, plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes C korpusa 2. auditorijā (Dzirciema ielā 16) notiks prof. Petera Navrosa (Peter Nawroth) vieslekcija Cukura diabēta mikrovaskulāro komplikāciju patoģenēzes mehānismi: no laboratorijas klīniskajā praksē. Vieslekciju organizē Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra kopā ar Doktorantūras nodaļu.

Profesors sniegs akadēmisku, bet zinātniskas intrigas pilnu lekciju par cukura diabēta komplikāciju patoģenēzes aspektiem, kas veidota, balstoties gan uz savu zinātnisko pētījumu rezultātiem, gan kritisku zinātnisko publikāciju analīzi.

Savos zinātniskajos darbos profesors meklējis atbildes par hronisku slimību universālajiem molekulārajiem mehānismiem: endotēlijs kā bioloģiski aktīva sistēma un asinsreces sistēmas regulators, endotēlija disfunkcijas saistība ar citokīniem, hroniska iekaisuma mehānisms un nozīme cukura diabēta vēlīno komplikāciju, Alcheimera slimības un novecošanās patoģenēzē.

Daudzi profesora pētījumu rezultāti ieņem pelnītu vietu mācību grāmatu un klīnisko monogrāfiju lappusēs. Tajā pašā laikā, balstoties uz molekulārbioloģiskajiem mehānismiem, profesors bieži oponē tradicionāli pieņemtajām medicīniskajām dogmām.

Laipni aicināti Medicīnas fakultātes studenti, rezidenti un doktoranti!

Petera Navrosa (Peter Nawroth) CV