Attīstība

1. augustā Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā viesojās veselības ministre Ingrīda Circene un izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, lai pārrunātu RSU līdzšinējo darbību un attīstības perspektīvu.

Vispirms viesiem tika sniegts ieskats RSU darbībā, pēc tam viņi apskatīja Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un izmēģināja tā piedāvātās iespējas.

Vēlāk ministri kopā ar RSU rektoru Jāni Gardovski, Medicīnas fakultātes dekānu Gunti Bahu, Rehabilitācijas fakultātes dekānu Aivaru Vētru, Māszinību fakultātes dekāni Ingu Milleri, Studentu servisa vadītāju Indru Treiju un citiem universitātes pārstāvjiem pārrunāja RSU līdzšinējo darbību un tās devumu Latvijas tautsaimniecībai, kā arī attīstības ieceres un perspektīvu.

„Nav šaubu, ka Rīgas Stradiņa universitāte ir mērķtiecīgi izvēlējusies iet ceļu, kas to veido par mūsdienīgu, prestižu, Eiropā un pasaulē atpazīstamu un augsti vērtētu universitāti veselības un sociālo zinātņu jomā. Latvijas mediķu profesionālās zināšanas un kvalifikācija pasaulē tiek vērtētas ļoti augstu, mūsu speciālistu vārdus un darbus plaši citē. Tāpēc jo īpaši svarīgi ir attīstību plānot ilgtermiņā, jo tikai tā varam savu valsti veidot konkurētspējīgu,” uzsvēra veselības ministre Ingrīda Circene.

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis pēc vizītes RSU norādīja: „Apmeklējot Rīgas Stradiņa universitāti, mēs pārliecinājāmies, ka tā piedāvā starptautiski atzītu un konkurētspējīgu izglītību. To apliecina ne vien 940 ārvalstu studenti no visas pasaules, kas izvēlējušies izglītību iegūt Rīgas Stradiņa universitātē, bet arī Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, uz kuru praksē brauc medicīnas studenti no visas Baltijas.”