Ziņas

27. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadībai tiekoties ar izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un veselības ministri Ingrīdu Circeni, panākta vienošanās starp ministrijām, ka RSU stratēģiskā specializācija ir veselības aprūpe. Līdz ar to valdības līmenī ir atzīts, ka RSU ir vadošā universitāte Latvijā veselības aprūpes nozarē, koncentrējot finanšu un cilvēkresursus universitātes izaugsmē.

Tikšanās laikā augstskolas tika informētas par valsts budžeta finansēto studiju vietu sadalījumu 2014. gadā, piedaloties pārstāvjiem no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Zemkopības ministrijas, Veselības ministrijas, kā arī deviņām lielākajām augstskolām – RSU, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Daugavpils Universitātes, Liepājas Universitātes, Rēzeknes Augstskolas, Vidzemes Augstskolas, Ventspils Augstskolas.

Vienošanās paredz, ka budžeta vietu skaits veselības aprūpes studijās 2014./15. akad. gadā tiks pielāgots darba tirgus prasībām, atzīstot, ka budžeta vietu sadalījumā prioritāte ir RSU. IZM norāda, ka, tikai novēršot medicīnas studiju programmu dublēšanos, varēs iegūt Eiropas Savienības finansējumu nākamajā periodā veselības nozares izglītības un pētniecības vajadzībām.

2014. gadā, kā paredz vienošanās, RSU tiks pievienotas Daugavpils Medicīnas koledža un Rīgas 1. medicīnas koledža, uzsverot RSU valstisko nozīmi veselības aprūpes izglītības jomā. Lai to paveiktu pēc iespējas efektīvāk, RSU veidos darba grupu, kas izvērtēs studiju programmu kvalitāti un administratīvo efektivitāti koledžās.

Ņemot vērā vienošanos, 2014. gadā tiks sāktas sarunas par RSU un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas ciešāku sadarbību, izvērtējot arī iespēju par to apvienošanu. Veselības ministrija ir apņēmusies izvērtēt atbalsta sniegšanu studiju un pētnieciskā darba kvalitātes paaugstināšanai RSU.

RSU rektors Jānis Gardovskis ar gandarījumu saka: „Esam gandarīti un lepni, ka mūsu sasniegumi un profesionalitāte ir atzīti valstiskā mērogā. Jāievieš efektīvs pārvaldes modelis jaunpievienotajās koledžās, kā arī jāveido medicīnas izglītībai vitāli nepieciešama integrēta klīniskā bāze – RSU slimnīca.” Turklāt „RSU joprojām turpinās attīstīt konkurētspējīgas maksas programmas, tai skaitā sociālo zinātņu”.