Skolēniem
Ziņas

Otrdien, 21. februārī, plkst. 11.00 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Dzirciema ielā 16, norisināsies ikgadējā RSU olimpiāde socioloģijā un psiholoģijā. Olimpiāde paredzēta vidusskolēniem, lai tie pārbaudītu un parādītu savas zināšanas vienā no diviem piedāvātajiem apakšvirzieniem – socioloģijā vai psiholoģijā.

atv_durvju_diena_rsu021.jpg

Tiem, kuri interesējas vai grib tuvāk iepazīt socioloģijas jomu, būs noderīgi zināt, ka olimpiādes pārbaudījums būs tests un tajā iekļautie jautājumi aptvers šādas tēmas un jautājumus:

• kāpēc cilvēki uzvedas tā, kā viņi uzvedas,
  • kā notiek cilvēka un personības attīstība,
  • cilvēka piederība dažādām sabiedrības grupām un migrācija starp tām,
  • kā veidojas politiskie procesi sabiedrībā un kā notiek ar tiem saistītās izvēles,
  • kā un kur dažādas sociālo zinātņu jomas pārklājas savā starpā.

Socioloģijas olimpiādi papildinās uz vietas veicams praktiskais uzdevums – universitātes telpās kopā ar RSU studentiem būs jāveic eksprespētījums Par ko mani var mīlēt?, aptaujājot apmeklētājus, kas šajā dienā būs sastopami RSU, – studentus, pasniedzējus, viesus un darbiniekus. Pati pētījuma veikšana netiks vērtēta, bet tajā iegūtos rezultātus kopīgi ar studentiem un pasniedzējiem analizēsim, lai demonstrētu, kā notiek pētniecības process, kā ir jāinterpretē rezultāti, kā tie tālāk jāattēlo un kam šī iegūtā informācija var būt noderīga. Šis praktiskais uzdevums ļaus jauniešiem gūt priekšstatu sociālajā pētniecībā.

Savukārt, tiem, kuri vēlēsies piedalīties olimpiādes psiholoģijas novirzienā, būs noderīgi zināt, ka testā būs iekļauti jautājumi par un ap psiholoģijas nozari un vēsturi, cilvēka rakstura un temperamenta tipiem, saskarsmes un sadarbības jautājumiem un psihofizioloģiju. Arī psiholoģijas apakšvirziena dalībniekiem pēc pārbaudes testa aizpildīšanas tiks piedāvāts praktiskais uzdevums, kas ļaus labāk iepazīt sevi, bet netiks vērtēts. Tas būs tests par cilvēka psiholoģisko portretu, un testa rezultātus būs iespēja individuāli pārrunāt ar RSU mācībspēku vai studentiem.

Olimpiādes abu apakšvirzienu dalībnieku rezultāti tiks apkopoti un paziņoti uz vietas norises dienā. Galvenā balva uzvarētājam ir 10 % atlaide studiju maksai, bet paredzētas arī veicināšanas balvas otro un trešo vietu ieguvējiem – ielūgumi uz izglītības izstādi Skola 2017 un suvenīri ar RSU simboliku.

Lai labāk sagatavotos dalībai olimpiādēs, noderēs šāda literatūra:

• S. Omārova Cilvēks dzīvo grupā (pieejama elektroniski),
  • S. Omārova Cilvēks runā ar cilvēku (pieejama elektroniski),
  • V. Korta, L. Paula Socioloģija (LLU, 2015),
  • mācību grāmatas sociālajās zinībās.
Ar olimpiādes NOLIKUMU iepazīsties šeit!

Olimpiādes dienā aicinām skolotājus un skolu karjeras speciālistus pavadīt savus skolēnus. Būs iespēja doties ekskursijā pa RSU centrālo ēku, iepazīstoties ar RSU muzeju, bibliotēku, lasītavu un mācību telpām.

Lai pieteiktos dalībai olimpiādē, lūdzam sūtīt e-pastu uz skoleniematrsu[pnkts]lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, skolu un klasi, kā arī tālruni, uz kuru organizatori var tevi sazvanīt.