Konferences, semināri

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mācībspēki un studenti aicina visus interesentus 25. septembrī no plkst. 18.00 līdz 22.00 piedalīties Zinātnieku nakts pasākumos universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 un RSU anatomikumā, Kronvalda bulvārī 9. Medicīnas studiju speciālisti piedāvās aplūkot dažādas norises cilvēka ķermenī caur gaismas prizmu, bet sociālo zinātņu pārstāvji iepazīstinās apmeklētājus ar gaismas nozīmi multimediju tapšanā.

Zinātnieku naktī RSU dažādu medicīnas nozaru speciālisti pastāstīs, kā gaisma palīdz ieraudzīt un atklāt dažādas baktērijas un kā darbojas mikroskopi.

Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties arī ar acs uzbūvi, pārbaudīt redzi, uzzināt, kā mazināt acu slimību risku, iepazīties ar diagnostikas ierīcēm, kurās tiek izmantota gaisma, kā arī uzzināt par gaismas nozīmi zobārstniecībā.

RSU Komunikācijas studiju katedras pārstāvji iesaistīs apmeklētājus multimediju satura – fotogrāfiju, videomateriālu – tapšanā, skaidrojot, kā gaismas īpašības palīdz medijiem informācijas apstrādē un nodošanā plašākai sabiedrībai.

RSU muzejs iepazīstinās interesentus ar gaismas nozmīmi fotogrāfijas tapšanā. Speciāli izveidotajā izstādē apmeklētāji varēs iepazīties ar fotogrāfijām no muzeja krājuma un izsekot līdzi fotogrāfijas tehnoloģijas attīstībai pēdējo 65 gadu laikā.

Anatomikuma apmeklētāji Zinātnieku naktī varēs iepazīties ar muzeja ekspozīciju, kā arī mikroskopā izpētīt acs uzbūvi.

Ik stundu no RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta (anatomikuma), Kronvalda bulvārī 9, kursēs speciāls autobuss uz VA/S Latvijas Valsts ceļi Autoceļu kompetences centru, Mazā Rencēnu ielā 1a, kur būs iespēja iepazīt ceļu laboratorijas darbu.

RSU Zinātnieku naktī piedalās jau ceturto reizi, iepazīstinot interesentus ar universitātes darbības profilu un zinātnisko darbību.

Zinātnieku naktī starp norises vietām kursēs BEZMAKSAS Rīgas Satiksmes autobusi. Plašāka informācija šeit.

Zinātnieku-nakts-FINAL.jpg