Grāmatas

Ceturtdien, 28. novembrī, svinīgi tiks atvērta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes asociētās profesores Andas Rožukalnes grāmata Kam pieder Latvijas mediji?, kurā analizēta Latvijas mediju sistēma un atklāti ietekmīgāko mediju īpašnieku darbības principi.

Grāmata Kam pieder Latvijas mediji? ir pirmais izdevums latviešu valodā, kurā, analizējot Latvijas mediju sistēmas galvenās likumsakarības, apkopota vispusīga informācija par Latvijas mediju dibinātājiem un vadītājiem no 1991. līdz 2013. gadam. Autore lasītājam atklāj, kas ir aktīvākie un ietekmīgākie Latvijas mediju īpašnieki, jo viņu darbība nosaka mediju vides kvalitāti.

"Īpašnieki ir mediju sistēmas mugurkauls. Latvijā plašsaziņas līdzekļu attīstības prioritātes nosaka apmēram 30 cilvēki. Bet Latvijas mediju sistēma ir ļoti dinamiska; jau pašlaik sākušās tās pārmaiņas. Tas nozīmē, ka nākamā grāmata par mediju īpašniekiem būs atšķirīga un tajā būs citi galvenie varoņi,” saka Anda Rožukalne.

Mediju īpašnieku statuss un stratēģijas ir svarīgas plašākā kontekstā, tāpēc šajā monogrāfijā atspoguļota Latvijas mediju darbība, izvērtējot gan mediju tirgus faktorus, žurnālistikas pieejas, mediju regulāciju, politisko partiju ietekmi uz mediju saturu, mediju īpašnieku mērķus, biznesa modeļus un citus būtiskus faktorus.

Atsevišķas grāmatas nodaļas veltītas ziņu aģentūru darbam, laikrakstu un žurnālu izdevējiem, raidorganizāciju dibinātājiem, lielāko interneta ziņu portālu un populārāko vietņu nozīmei Latvijas informācijas vidē.

Grāmatu izdevis apgāds Zinātne. Tā nākusi klajā ar Frīdriha Eberta fonda un Rīgas Stradiņa universitātes atbalstu.

Šā gada maijā nāca klajā Andas Rožukalnes e-grāmata Latvia’s media owners. A monograph on Latvia’s media system and the most important owners thereof, kas digitālā formā pieejama Amazon.com un iTunes, kā arī citos elektronisko grāmatu vaikalos. Latviešu valodā izdotā grāmata ir papildināts angļu valodas izdevums.