Ziņas

18. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē viesojās 45 Utrehtas Universitātes (Utrecht University) medicīnas studenti, kuri mācību ceļojuma laikā viesojās Latvijā. Studentu mērķis bija iepazīties ar RSU koordinēto projektu Vactrain.

Vactrain projekta mērķis ir būtiski stiprināt Rīgas Stradiņa universitātes pētniecību viedās specializācijas jomā "biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas un biotehnoloģijas" ar virzienu vēža imūnterapijā, veidojot ciešāku sadarbību ar diviem starptautiski vadošiem pētniecības institūtiem – Karolinskas institūtu Zviedrijā un Lodzas universitāti Polijā. Par projektu plašāk lasiet šeit.

Pēc vispārīgās prezentācijas par RSU studenti izteica pārsteigumu par universitātes internacionalizācijas līmeni. "Jau ienākot mēs bijām izbrīnīti redzēt visas norādes angļu valodā un apkārt dzirdēt daudz dažādu valodu. Vēlāk mēs uzzinājām, ka ārvalstu studenti RSU ir gandrīz 25 % no visu studentu skaita – tas mūs izbrīnīja vēl vairāk!’’ stāsta Jara van Bovens (Yara van Boven).

niderlandes-studenti-viesojas-rsu-lead.jpg

Prezentācijas par Vactrain projekta aktivitātēm, metodēm vēža pētniecībā un iegūtajiem rezultātiem sniedza vairāki projektā iesaistītie pētnieki:

• Marija Isagouliantis (Maria Issagouliantis), projekta koordinatore,
  • Stefans Petkovs (Stefan Petkov), projekta 5. darba grupas līderis,
  • Juris Jansons, vadošais pētnieks,
  • Laura Hippe, projekta praktikante.

Studenti ļoti augstu novērtēja lekcijas saturu un atzina to par interesantu pieredzi, ko var salīdzināt ar Nīderlandē redzēto. "Mums bija interesanti uzzināt, kā pētījumos tiek iesaistīti daudzi jaunie pētnieki, kā arī par sasniegto rezultātu izvērtēšanu," secināja Samanta Herevega (Samantha Herreweegh).

Vizītes noslēgumā viesi tikās ar pārstāvjiem no RSU Starptautisko studentu asociācijas un RSU medicīnas studentiem no Nīderlandes. RSU un Utrehtas studenti diskutēja par studiju procesa atšķirībām abās valstīs.

Utrehtas universitātes studentu vizīti RSU organizēja Starptautisko sakaru departaments sadarbībā ar Attīstības un projektu departamentu.