Ziņas

Trešdien, 7. jūnijā, pulksten 13.00 notiks Rīgas Stradiņa universitātes jaunās dienesta viesnīcas Dārza ielā 5 spāru svētki.

darza-iela-projekts-lead.jpg

Spāru svētki tradicionāli iezīmē nozīmīgu posmu būvniecības procesā, kad ēka jau iegūst skaidras aprises un spāres ir uzslietas. Saskaņā ar latviešu tradīciju jumta spārēs iekārtais vainags simbolizē labas savstarpējās attiecības starp mājas saimniekiem un celtniekiem, kā arī dod svētību jaunajai mājai. Šis ir brīdis, kad visi ēkas būvniecībā iesaistītie var satikties un nosvinēt kopējā darba pirmos rezultātus.

Pasākumā piedalīsies:

• Jānis Gardovskis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors;
  • Anda Čakša, veselības ministre;
  • Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks;
  • Natālija Šilova, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja;
  • Ainārs Leitēns, SIA Velve valdes priekšsēdētājs.

Pašreiz ir pabeigti galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, keramzīta bloku ārsienu mūrēšanas darbi, kā arī cokolstāva ārsienu siltinājums pabeigts par 90 %. Ir izbūvēts ārējais vājstrāvu un elektrotīklu pieslēgums, un daļēji pabeigta ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve, kā arī turpinās siltumtrases izbūves darbi. Pašlaik notiek ēkas logu un alumīnija fasāžu montāža, kā arī ir sākta ventilācijas, ūdens kanalizācijas, apkures tīklu izbūve ēkas iekšpusē, iekšējo vājstrāvas tīkla izbūves darbi, kā arī citi iekšējās apdares darbi.

Pēc valsts neatkarības atjaunošanas tā būs pirmā dienesta viesnīca Latvijā, kas uzbūvētā no jauna. Jaunā ēka būs studentu dienesta viesnīca ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 m2, iecerēti 135 dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Ēkā plānotas telpas studentu atpūtai un mācībām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem. Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veic SIA Velve.

Jaunā ēka tiek celta, lai nodrošinātu iespēju dzīvot universitātes dienesta viesnīcās arvien lielākam skaitam vietējo un ārvalstu studentu. Turklāt šī dienesta viesnīca veidos vienotu studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā.