Attīstība
Darbiniekiem

Otrdien, 19. martā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Padomnieku konventā tika pārrunāti RSU un universitāšu slimnīcu sadarbības modeļi. Rezultātā RSU un universitāšu slimnīcas vienojās par ciešāku sadarbību.

Savu redzējumu par sadarbības modeļiem prezentēja RSU veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs un RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītājs prof. Aivars Lejnieks. Tika uzklausīta arī RSU rezidentes Paulas Kļaviņas pieredze ASV un Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Māra Lapšova viedoklis.

RSU Padomnieku konventā universitāšu slimnīcas pārstāvēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

RSU kopā ar universitāšu slimnīcu vadību vienojās par nepieciešamību veidot ciešāku sadarbību studentu izglītībā un pētniecībā. Piemēram, RSU 6. kursa medicīnas studentiem būs daudz plašākas prakses iespējas universitāšu slimnīcās. Tas nostiprinās viņu prasmes un palīdzēs precīzāk izvēlēties specializāciju rezidentūrā. Savukārt slimnīcas iegūs papildu cilvēkresursus trūkstošajās vakancēs.