Atzinība
Ziņas

Sestdien, 28. janvārī, tika pasniegta Latvijas Studentu apvienības Gada balva 13 nominācijās un tika svinēta apvienības 22 gadu jubileja. Balvu Gada students saņēma Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maģistrantūras 1. kursa studente Zane Skujiņa.

Zane-Skujina-foto-Ugis-Nastevics02-lead.jpg

Viņa ir akadēmiskās maģistra studiju programmas Stratēģiskā un sabiedrisko attiecību vadība 1. kursa studente, kura trešo gadu vada radio Naba raidījumu Studentu pietura. Balvu Zanei Skujiņai pasniedza Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts. Nominācijai Gada students šogad bija izvirzīti 11 pretendenti.

Latvijas Studentu apvienības balvas pasniegšanā piedalījās arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības priekšsēdētāja Ieva Krūmiņa, tiesībsargs Juris Jansosns, kā arī komiķis Edgars Bāliņš.

Nominācijā Gada ķeza balvu ieguva Guntis Belēvičs un viņa virzītie grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 30. augusta Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumiem.

Par notikumu, kam sekojis būtisks, pozitīva rakstura pavērsiens visu studējošo un augstskolu dzīvē, kas ir mainījis vai ietekmējis procesus, kas saistīti ar augstāko izglītību jeb nominācijas Studentu lieta – taisna un cieta! uzvarētāju tika atzīts gājiens par augstākās izglītības saglābšanu, kas norisinājās 2016. gada 31. oktobrī, pulcējot aptuveni 2000 studentu un augstākās izglītības un zinātnes nozaru pārstāvjus gan no valsts un privātajām, gan no Rīgas un reģionālajām augstskolām.

Balvu Gada projekts saņēma pirmais veselības tehnoloģiju hakatons Baltijā Garage 48 HealthTech, kas norisinājās no 15. līdz 17. aprīlim ar mērķi apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro pētniecisko un starta uzņēmējdarbības projektu tapšanu veselības tehnoloģijās. Šajā projektā piedalījās arī RSU pārstāvji, kuri kopā ar programmētājiem izstrādāja aplikāciju depresijas slimniekiem.

Vēl tika pasniegtas balvas šādās nominācijās:

• Gada jaunais zinātnieks,
  • Gada ieguldījums akadēmiskās dzīves veicināšanā,
  • Gada ieguldījums sociālās dzīves veicināšanā,
  • Gada pašpārvalde,
  • Gada studentu atbalstītājs,
  • Gada domnieks,
  • Gada aktīvists,
  • Gada izaugsme,
  • Gada vecbiedrs.
Pasniedzot Latvijas Studentu apvienības Gada balvu, tiek godināti aizvadītā gada spilgtākie studenti, kā arī atzīmēti notikumi un likstas, kas tieši vai netieši saistītas ar augstākās izglītības politiku kopumā, katras augstskolas norisēm, Studentu pašpārvaldes ikdienu un ikviena Latvijas studenta dzīvi.