Pārlekt uz galveno saturu
PVO

Katru gadu tiek atzīmēta Pasaules pašnāvību novēršanas diena, ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību lielajam skaitam pašnāvību un paškaitējumam, ko ir iespējams novērst. Balstoties uz jaunāko Global Health Estimates for 2016, gandrīz 800 000 cilvēku ir izdarījuši pašnāvību 2016. Gadā, kas atbilst 10,8 pašnāvībām uz 100 000 iedzīvotājiem. Pašnāvību skaits PVO Eiropas reģionā ir vēl lielāks – 13 pašnāvības uz 100 000 cilvēkiem. Visvairāk pašnāvības ir konstatētas (piemēram, Kazahstānā, Lietuvā un Krievijas Federācijā), kur vīriešu pašnāvību skaits ir 40 cilvēki uz 100 000 iedzīvotājiem.

PVO sadarbojas ar dalībvalstīm un citiem partneriem, lai varētu veiksmīgi reaģēt sabiedrības veselības problēmu gadījumos, kā arī atbalstītu pašnāvību novēršanas stratēģiskā plāna izveidi un īstenošanu. Saskaņā ar PVO Mentālās Veselības Atlantu 2017 (WHO Mental Health Atlas), nedaudz vairāk kā puse no Eiropas reģiona dalībvalstīm ir skaidri formulējušas pašnāvības novēršanas stratēģiju.

Lai palīdzētu veikt turpmākas darbības pašnāvības novēršanai, PVO ir publicējusi rokasgrāmatu kopienas iesaistīšanai pašnāvību novēršanā, kas sniedz informāciju par nepieciešamajām darbībām. Kopienai ir izšķiroša loma pienācīgai reaģēšanai, jo tā vislabāk apzinās sociālās uzvedības faktorus, tās problēmas un sekas. Ir svarīgi apvienot kopienu aktorus, ieskaitot pilsoniskās sabiedrības un valdības sektorus, kā, piemēram, veselības aprūpe, sociālie dienesti, darba devēji un izglītības iestādes.

Vairāk par šo tēmu:

World Suicide Prevention Day – engaging communities

Preventing suicide A community engagement toolkit

Preventing Preventing suicide suicide A global imperative A global imperative