Stipendijas

bitf-logo_0.pngPirmdien, 9. oktobrī, jau septīto reizi tika pasniegtas mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā. Stipendiju ir ieguvusi Rīgas Stradiņa universitātes pamatstudiju 3. kursa studente Marija Luīze Kalniņa un 4. kursa studenti Rihards Pēteris Ročāns un Edžus Beinārs.

"Ikvienas universitātes lepnums ir tās absolventi, tāpēc esam gandarīti par mūsu universitātes absolventa, mecenāta un Goda doktora Borisa Tetereva ieguldījumu RSU studentu motivācijā, jau vairākus gadus pēc kārtas piešķirot stipendijas talantīgākajiem medicīnas studentiem. Boriss Teterevs ir izcils piemērs nesavtīgai labdarībai, atbalstot savas Alma Mater un tās jauno talantu – topošo ārstu – ceļu pretim profesionālajām virsotnēm. Boriss Teterevs ir paraugs ikvienam mūsu universitātes absolventam," uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

"Konkurētspējīga medicīna ir sabiedrības veselības un labklājības stūrakmens. Mūsu ieguldījums RSU studentu izcilībā ir ieguldījums mūsu valsts un tautas attīstībā. Ceram, ka mūsu stipendiāti papildinās labāko Latvijas ārstu rindas," pauž mecenāts Boriss Teterevs.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā ir kļuvusi par atspēriena punktu jau 23 RSU studentiem. Stipendijas apmērs ir 375 eiro mēnesī līdz pamatstudiju noslēgumam, kā arī portatīvais dators studiju gaitām.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā dibināta ar mērķi atbalstīt talantīgus un centīgus RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju 3. un 4. kursa studentus. Tās dibinātājs 1980. gadā absolvējis RSU (tolaik – Rīgas Medicīnas institūts). Kopš dibināšanas 2010. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds vērienīgi atbalstījis gan RSU studentus, gan docētājus.