Stipendijas

Četriem Rīgas Stradiņa universitātes studentiem 27. maijā tika piešķirtas Pētera Avena labdarības fonda Paaudze stipendijas pediatrijā. Stipendiju fonda mērķis ir atbalstīt izcilu topošo pediatru izaugsmi.

„Ņemot vērā, ka viens no Pētera Avena labdarības fonda Paaudze atbalsta virzieniem ir bērnu veselības aizsardzība un nozares attīstība, atbalstīt topošos jaunos speciālistus, kuri drīzumā strādās Latvijas bērnu veselības aprūpē, mūsuprāt, ir ieguldījums nākotnē. Ņemot vērā pagājušā gada pozitīvo pieredzi, šogad esam divkāršojuši stipendiju budžetu,” saka Pētera Avena fonda Paaudze vadītājs Igors Bass.

Stipendija piešķirta četriem izcilākajiem studentiem un rezidentiem. Pediatrijas pamatstudiju studenti saņems 285 eiro stipendiju desmit studiju mēnešus, un tādu pašu stipendiju vienpadsmit studiju mēnešus saņems rezidenti.

„Esmu sākusi skriet. Skrienot var saplānot darāmos darbus, pārdomāt svarīgāko, un biju ieplānojusi pārdomāt pateicības vārdus fondam par stipendiju. Taču piecu kilometru skrējiena laikā nevarēju nedz aprakstīt tās emocijas, kad uzzināju, ka man ir piešķirta stipendija, nedz arī izteikt paldies vārdos par atbalstu un piešķirto godu. Paldies Pētera Avena labdarības fondam Paaudze, ka kādu laiku par vienu rūpi mums būs mazāk. Paldies par jaunām iespējām un jaunu sākumu. Paldies arī tiem studiju biedriem, kas mums veidoja konkurenci stipendijas konkursā,” teica stipendiāte Zane Eglīte.

„Dāvināt un dot ir lielāks gandarījums nekā saņemt. Vēlos pateikties Pētera Avena labdarības fondam Paaudze, kurš ir viens no pirmajiem, kas rāda priekšzīmi izglītības un jauno speciālistu atbalstam. Mēs visi esam ieinteresēti, lai labākie ārsti paliktu šeit Latvijā, tāpēc šis ir nozīmīgs ieguldījums," – tā Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis.