Pētniecība
Doktorantiem

5. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas promocijas padomes atklātajā sēdē Ieva Lībiete aizstāvēs promocijas darbu Psihiatrijas attīstība Latvijā no 1918. līdz 1940. gadam.

Promocijas darbs sniedz līdz šim nebijušu ieskatu vienā no Latvijas psihiatrijas vēsturē dinamiskākajiem, bet tajā pašā laikā arī pretrunīgi vērtētajiem laika posmiem. Pētījums atklāj šīs medicīnas disciplīnas vēsturi vairākos aspektos – tās vietu kopējā veselības aprūpes sistēmā, akadēmiskās un klīniskās psihiatrijas attīstības tendences un likumsakarības, kā arī analizē psihiatrijas un psihiatru lomu sabiedriskos procesos.

Pētījumā galvenā uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar: 1) institucionalizētas psihiatriskās aprūpes uzplaukuma problemātiku; 2) nacionālas akadēmiskās psihiatrijas skolas izveidi un tās attīstības tendencēm; 3) jaunu t.s. somatisko ārstēšanas metožu ieviešanu klīniskā praksē; 4) psihiatru iesaisti eigēnikas programmu īstenošanā.

Kopumā starpkaru posms vērtējams kā atsevišķs periods Latvijas psihiatrijas vēsturē, jo šajā laikā pastāvošā psihiatrijas skola ar tās zinātniskajām un klīniskajām praksēm pēc Otrā pasaules kara faktiski beidza pastāvēt.