Stipendijas

Šogad jau sesto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem piešķirtas mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā. No stipendiju konkursa pēdējās kārtas sešpadsmit dalībniekiem izvēlēti trīs stipendiāti: RSU Medicīnas fakultātes 3. kursa studente Marika Garnizone un 4. kursa studenti Artūrs Šilovs un Reinis Riekstiņš.

mecenata-tetereva-stipendiati-rsu-2016-02-lead.jpg

No kreisās: Reinis Riekstiņš, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, Marika Garnizone un Artūrs Šilovs.
Foto: Gints Ivuškāns

Līdz šim Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā kalpojusi par atspēriena punktu 17 RSU studentiem. Kā norāda RSU Absolventu asociācijas izpilddirektore Irīna Kukliča: "Šī ir viena no dāsnākajām stipendijām, kas pieejamas studentiem Latvijā. Stipendija ir 375 eiro mēnesī līdz pamatstudiju noslēgumam, turklāt stipendiātam visu stipendijas saņemšanas laiku lietošanā tiek piešķirts portatīvais dators."

Stipendiāte Marika Garnizone iepriekš ir ieguvusi izglītību datordizainā. "Pieteikšanās stipendijai man saistās ar pieteikšanos studijām Stradiņa universitātē. Agrāk man šķita, ka ārsti ir cilvēki ar īpašām spējām – ne tādi, kā es. Kādu dienu, kad es vēl strādāju acu protēžu laboratorijā par pacientu reģistratori, kāds neredzīgs kungs man uzdāvināja paša veidotu baltu pērlīšu eņģelīti. Tajā brīdī sapratu, ka tas, kas man šķiet neiespējams, ir pavisam iespējams," stāsta M. Garnizone, kura plāno specializēties psihiatrijā.

mecenata-tetereva-stipendiati-rsu-2016-01-lead.jpg

No kreisās: Artūrs Šilovs, Marika Garnizone un Reinis Riekstiņš. Foto: Gints Ivuškāns

Stipendiju ieguvušais Artūrs Šilovs studijas 4. kursā spēj apvienot ar RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja pienākumu veikšanu un darbu RSU Senātā. Savukārt stipendiāts Reinis Riekstiņš, kurš iecerējis specializēties ķirurģijā, papildus studijām veicis brīvprātīgā darbu savas dzimtās puses Alūksnes slimnīcā un pārstāvējis E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri un Alūksnes skolotāju kori Atzele kā nacionālā, tā starptautiskā mērogā.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā dibināta ar mērķi atbalstīt talantīgus un centīgus RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju 3. un 4. kursa studentus. Tās dibinātājs pats 1980. gadā absolvējis RSU (tolaik – Rīgas Medicīnas institūts). Kopš dibināšanas 2010. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds vērienīgi atbalstījis gan RSU studentus, gan docētājus.

Stipendiju administrē RSU Absolventu asociācija.

aa-logo.png