Stipendijas

Visu nozaru studentiem, absolventiem, doktorantiem, zinātniekiem un augstskolu pasniedzējiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties DAAD studiju un pētnieciskā darba stipendijām Vācijā 2017./2018. studiju gadā.

Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) katru gadu Latvijas studentiem piedāvā dažādu akadēmisko līmeņu un jomu stipendijas. Tām var pieteikties bakalaura studenti (sākot no 2. kursa), maģistrantūras un doktorantūras studenti, kā arī šo programmu absolventi, zinātnieki un augstskolu pasniedzēji.

Plašāka informācija par stipendijām www.daad.lv.

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs atbalsta projektus, kas veicina zinātnisko sadarbību starp Vāciju no vienas puses un Igauniju, Latviju un Lietuvu – no otras, kā arī veicina zinātnisko sadarbību Baltijas valstu starpā. Atbalstīti tiek projekti jebkurā zinātnes nozarē un visdažādākajās formās, piemēram, tematiskās vieslekcijas un semināri, pētījuma projekti, konferences, publikācijas u. c. Projektu konkurss tiek izsludināts divas reizes gadā.

13. oktobrī visi interesenti tika aicināti uz informatīvu semināru, kurā par studiju, pētniecības un stipendiju iespējām Vācijā stāstīja DAAD informācijas centra Rīgā vadītājs Heiko Martens (Heiko F. Marten). Klātesošajiem bija iespēja saņemt arī praktiskus padomus par Vācijas augstskolu izvēli un stipendijas pieteikuma sagatavošanu. Savukārt Ieva Pranka no Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja pastāstīja par projektu konkursu zinātniskās sadarbības veicināšanai. Pasākums tika organizēts sadarbībā ar RSU Starptautisko sakaru departamentu.

Nākamā gada sākumā RSU notiks vēl viens informatīvais seminārs, kurā varēs iegūt praktisku informāciju par projektu pieteikumu sagatavošanu Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu konkursam 2017. gadā.

DAAD ir Vācijas augstskolu apvienība un lielākā augstskolu starptautiskās sadarbības atbalsta organizācija. DAAD galvenais uzdevums ir atbalstīt akadēmiskos kontaktus ar citām valstīm, galvenokārt ar studentu un zinātnieku apmaiņas programmu palīdzību.

DAAD Informācijas centrs Rīgā, Kaļķu ielā 1, 402. telpā. E-pasts: icatdaad[pnkts]lv . Tālrunis: 67228800.

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs darbojas kā Vācijas centrs Baltijas valstīs, kura mērķis ir sekmēt zinātnisko un akadēmisko sadarbību starp Vāciju un Baltijas valstīm. Kopš 2010. gada divreiz gadā notiek projektu konkurss. Projektu pieteikumu, kuri tiek iesniegti visdažādākajās zinātnes jomās, izvērtēšanai, tika ievēlēta Zinātniskā padome, kurā darbojas augstskolu pasniedzēji no Vācijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas.

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 404. telpā. E-pasts: hochschulkontoratlu[pnkts]lv . Tālrunis: 67286033. Mājaslapa: www.hochschulkontor.lv.