Pētniecība

Pirmās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnieku brokastis notiks augstskolas centrālajā ēkā Rīgā, Dzirciema ielā 16, K korpusā, aulas mēģinājuma zālē, ceturtdien, 8. maijā. To tēma ir Zinātnisko pakalpojumu sniegšana – jauns izaicinājums un iespēja attīstībai.

Zinātnieku brokastis ir iecerētas kā RSU zinātnieku pieredzes apmaiņas un tīklošanās (networking) pasākums, kurā būs iespēja dalīties pieredzē un iepazīt citu struktūrvienību atziņas par zinātnisko pakalpojumu sniegšanu ārējiem pasūtītājiem, pārrunāt ieguvumus un izaicinājumus sadarbībai ar industriju un citām zinātniskajām institūcijām. Rīkojot Zinātnieku brokastis, vēlējāmies starp ikdienas steigu un pienākumiem, radīt iespēju zinātniekiem satikt sen neredzētus kolēģus un uzzināt viņu panākumus, kā arī dalīties ar saviem sasniegumiem pakalpojumu sniegšanas jomā.

Uz pasākumu tiek aicināti pārstāvji no struktūrvienībām, kurās jau norisinās vai tiek plānota pakalpojumu sniegšana ārējiem pasūtītājiem, kā arī tie, kuriem ir daudz neatbildētu jautājumu par sadarbības organizēšanu, sniedzot zinātniskos pakalpojumus.

Nākamās Zinātnieku brokastis tiek plānotas par zinātnes komunikācijas organizēšanu, kad notiks diskusija par zinātnieka atbildību nodot savus lietišķo pētījumu rezultātus sabiedrībai.