RSU vēsture

17. aprīlī pieminam mūsu augstskolas otro rektoru profesoru Vasiliju Kalbergu 125. dzimšanas dienā.

V. Kalbergs dzimis un izglītību guvis Pēterburgā; pēc Otrā pasaules kara ieradies Latvijā, lai turpmāk strādātu šeit par anatomijas pasniedzēju. No 1958. līdz 1963. gadam viņš bija Rīgas Medicīnas institūta rektors.

Savu pasniedzēju grāmatā Mans gājiens spilgti raksturojis RSU profesors emeritus Ivars Siliņš: “Grūtākajā pirmo studiju kursu priekšmetā anatomijā lekcijas krieviski lasīja RMI Ārstniecības fakultātes dekāns profesors Vasilijs Kalbergs – kolorīta un pretrunīgi vērtēta personība. Kā docētājs viņš vairumam studentu likās labs. Stingrs, prasīgs, reizēm gan neprognozējams. Dažam studentam, kurš dažādu iemeslu dēļ bija aizkaitinājis profesoru, nācās ieskaiti vai eksāmenu kārtot divas un vairākas reizes. Profesoram Kalbergam bija unikāla redzes un faktu atmiņa. Katru studentu viņš precīzi atpazina un labi atcerējās viņa studiju un dzīves anamnēzi. Profesors mēdza iegriezties līķu preparēšanas zālē un uzdot āķīgus jautājumus. Virsvalka kabatā viņš glabāja kādu cilvēka skeleta kaulu un reizēm lika studentam pēc taustes to atpazīt un nosaukt. Cita metode bija pamest gaisā kaulu un likt to identificēt lidojuma laikā.”

Līdz 18. aprīlim Dzirciema ielā 16, gaitenī pie aulas, ir iespēja apskatīt RSU muzeja iekārtoto izstādi Par ko varēja sarunāties mūsu augstskolas pirmie divi rektori?.