Sociālais darbs

15. oktobrī RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra sadarbībā ar Latvijas Veselības psiholoģijas asociāciju aicina piedalīties starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē Jaunas perspektīvas veselības psiholoģijā. psihologijas-dienas-logo.jpgKonferences programmā ir iekļauti aktuāli un nozīmīgi ziņojumi par veselības psiholoģijas attīstību Eiropā un psihosociālo rehabilitāciju onkoloģijas pacientiem. Konferences darbā piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu vadošie speciālisti.

Konferences dalībnieki saņems sertifikātu (12 tālākizglītības punktu);
Konferencei reģistrēties iespējams elektroniski;
Dalība konferencē– bez maksas;

Interesantas lekcijas un nodarbības plānotas arī turpmākajās divās dienās – 16. un 17.oktobrī.

16. oktobrī aicinām uz vieslekcijām un meistarklasēm par nozīmju sistēmu, kā arī par dzīvesspēku un psiholoģiskās stagnācijas pārvarēšanu, izmantojot kreatīvi ekspresīvo pieeju.

17. oktobrī lekcijas būs veltītas Latvijas klīniskā personības testa izstrādes procesam, kas tiek īstenots Valsts pētījumu programmas ietvaros, konsultatīvās psiholoģijas mūsdienu aktualitātēm un stresa pārvarēšanai.

16. un 17. oktobrī dalībnieku reģistrācija notiks pirms pasākumiem to norises vietā.

Visas lekcijas un meistarklases var apmeklēt bez maksas.

Plašāku programmu skatiet šeit.(PDF)

Latvijas Psiholoģijas dienu pasākumi Rīgas Stradiņa universitātē sadarbībā ar profesionālajām apvienībām notiek jau trešo gadu, piedāvājot iepazīties ar mūsdienās aktuālām psiholoģijas tēmām, ik reizi pulcējot plašu dalībnieku skaitu.

15. oktobrī vieslektore no Izraēlas PhD Efrata Netere RSU dalīsies pieredzē par veselības psiholoģijas attīstību Eiropā

Ruppinas akadēmiskā centra (Izraēla) docētāja, PhD Efrata Netere (Efrat Neter) savās vieslekcijās sniegs vairākus būtiskus ziņojumus, daloties pieredzē par veselības psiholoģijas attīstību dažādās Eiropas valstīs, veselības psihologu profesionālo darbību, kā arī piedalīsies diskusijā par kopīgo un atšķirīgo veselības un klīnisko psihologu darbā. Minētās tēmas ir būtiskas veselības psiholoģijas turpmākai attīstībai Latvijā, jo šī profesionālās darbības joma mūsu valstī ir izveidots nosacīti nesen – 2012. gadā.

E. Netere aktīvi darbojas Eiropas Veselības psiholoģijas asociācijā (European Health Psychology Society, EHPS) un vairākus gadus šajā organizācijā ir bijusi atbildīga par Eiropas valstu profesionālo veselības psihologu organizāciju iesaisti EHPS, šo organizāciju pieredzes apkopošanu un publiskošanu.

E. Neteres vieslekcijas notiks 15. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 17.30 Dzirciema ielā 16, 1. auditorijā, RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras un Latvijas veselības psiholoģijas asociācijas rīkotās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences Jaunas perspektīvas veselības psiholoģijā ietvaros.

15. un 16. oktobrī nozīmes teorijas autore, Izraēlas Universitātes emeritētā profesore Sulamīte Kreitlere uzstāsies ar vieslekcijām RSU

Izraēlas Universitātes emeritētā profesore, klīniskā un veselības psiholoģe, PhD Sulamīte Kreitlere ir izstrādājusi nozīmes sistēmas teoriju psiholoģijā. Viņa ir ap 200 zinātnisku rakstu un 10 monogrāfiju autore motivācijas, kognīciju, psihopatoloģijas jomā, ilgstoši darbojusies psihoonkoloģijā, 20 gadus vadījusi Telavivas Medicīnas centra psihoonkoloģijas nodaļu (Psychooncology Unit, Tel Aviv Medical Center), pašlaik vada Psihoonkoloģijas pētniecisko centru (Psychooncology Research Centere, Sheba Medical Center). Viņa ir strādājusi par viesprofesori Hārvardas, Prinstonas un Jēla Universitātē (ASV).

S. Kreitleres vieslekcijas notiks 15. oktobrī no pulksten 9.00 līdz 12.45 Dzirciema ielā 16, 1. auditorijā, RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras un Latvijas veselības psiholoģijas asociācijas rīkotās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences Jaunas perspektīvas veselības psiholoģijā ietvaros, kur S. Kreitlere lasīs lekciju par psihoonkoloģijas sasniegumiem un attīstības iespējām.

Konferences darbā piedalīsies un to vadīs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas un rezidentūras galvenā speciāliste, RSU asoc. prof., Dr. hab. med. Dace Baltiņa.

Savukārt otrajā vieslekciju dienā RSU – 16. oktobrī – Anniņmuižas bulvārī 26a, 146. telpā, no 9.00 līdz 14.00 S. Kreitlere izklāstīs nozīmes sistēmas teorijas būtību un funkcijas, kā arī meistarklasē izglītos Latvijas pētniekus par to, kā apstrādāt pētījumos par nozīmju sistēmu ievāktos datus. Vairāk par pasākumiem, kā arī to programmu skat. šeit.

Dalība konferencē, lekcijā un meistarklasē 16. oktobrī – bez maksas.

Konference RSU notiek Psiholoģijas dienu ietvaros. Psiholoģijas dienas Rīgas Stradiņa universitātē sadarbībā ar profesionālajām apvienībām rīko jau trešo gadu, piedāvājot iepazīties ar mūsdienās aktuālām psiholoģijas tēmām, ik reizi pulcējot plašu dalībnieku skaitu.

RSU jau trešo gadu iespējams apgūt profesionālo maģistra studiju programmu Veselības psiholoģija un 2015. gada vasarā bija pirmais studiju programmas absolventu izlaidums.