Rezidentūra

Piektdien, 9. septembrī, plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks Tālākizglītības fakultātes rezidentu svinīgais izlaidums. Šogad RSU absolvēs 95 rezidenti 36 dažādās specialitātēs, apakšspecialitātēs un papildspecialitātēs.

Plānots, ka jaunos ārstus sveiks arī veselības ministre Anda Čakša.

Absolventu vidū visvairāk ir ģimenes ārsta specialitāti ieguvušo jauno ārstu – 12, kā arī pediatrijas (10), anestezioloģijas, reanimatoloģijas (8) un neiroloģijas (7) speciālistu.

Pašlaik RSU ir noslēgusies uzņemšana 2016./17. akadēmiskajam gadam studiju programmas Rezidentūra medicīnā pamatspecialitātēs un ar zobārstniecību saistītās apakšspecialitātēs, kurās konkurss bija vidēji trīs pretendenti uz vienu budžeta vietu. Vispieprasītākās specialitātes bija ginekologs, dzemdību speciālists (11 pretendenti uz vienu vietu), kā arī kardiologs un radiologs diagnosts (9 pretendenti uz vienu vietu).

Pašlaik turpinās uzņemšana studiju programmas Rezidentūra medicīnā papildspecialitātēs un apakšspecialitātēs, kā arī maksas studijās. Turpinās arī uzņemšana tiesu medicīnas eksperta (1 budžeta vieta) un neatliekamās medicīnas ārsta (6 vietas) specialitātēs.

Šajā akadēmiskajā gadā RSU rezidentūrā plānots uzņemt 131 rezidentu. Lielākais valsts budžeta vietu skaits ir ģimenes ārsta (17 vietas), neatliekamās medicīnas ārsta (14 vietas), neirologa (8 vietas), anesteziologa, reanimatologa (7 vietas), internista un psihiatra (6 vietas), pediatra un ķirurga (5 vietas) specialitātē.

Pašlaik kopumā RSU rezidentūrā studē 534 speciālisti. Studējošie sāk rezidentūru pēc pamatizglītības iegūšanas medicīnā, un studiju ilgums tajā ilgst no viena līdz sešiem gadiem atkarībā no izvēlētās specialitātes. Sekmīgi absolvējot rezidentūru, tiek piešķirta speciālista kvalifikācija, kas jaunajiem profesionāļiem ļauj strādāt kā patstāvīgi praktizējošiem ārstiem.