Jubilejas

Savulaik Rīgas Medicīnas institūtā un Latvijas Medicīnas akadēmijā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte) septembris bija talku laiks kolhozos. Augstskolas 1. kursa studenti mēnesi strādāja laukos – dzīvoja uz vietas un vāca kartupeļus, cukurbietes un ābolus.

studenti-kolhozaa-20gs-80gadi-lead.jpg

Rīgas Medicīnas institūta studenti kolhozā. 20. gs. 80. gadi. Foto: Paulis Cīrulis. No RSU muzeja krājuma

Piemēram, 1990. gada septembrī bija ļoti slikti laikapstākļi – stipri lija vai smidzināja apnicīgs lietutiņš. "Lietus lija gandrīz katru dienu, ja ne citādi, tad no rīta vai vakarā un arī naktīs. Kartupeļu laukos drīz vien nebija iespējams izmantot kombainus un līdz ar to arī gan kopējais paveiktā darba apjoms, gan darba prieks un samaksa par paveikto neatbilst cerībām,” 1990. gada 11. oktobra augstskolas laikrakstā Pulss raksta Uldis Teibe, kas tajā gadā ir atbildīgs par talcinieku darbu Jēkabpils rajonā, bet nu jau staigā aizsaules ceļus.

studenti-kolhozaa02-20gs-80gadi-lead.jpg

Rīgas Medicīnas institūta studenti kolhozā. 20. gs. 80. gadi. Foto: Paulis Cīrulis. No RSU muzeja krājuma

Taču kā kompensācija samirkušajām drēbēm un nosalušajām rokām bijuši vakari, kuros skanējušas studentu dziesmas un humors.

Rīgas Medicīnas institūts – no 1950. līdz 1990. gadam
Latvijas Medicīnas akadēmija – no 1990. līdz 2002. gadam
Rīgas Stradiņa universitāte – kopš 2002. gada

Papildu informāciju par RSU vēsturi, izvēloties atbilstošo gadskaitli, atradīsiet RSU vēstures lineālā šeit.

Plašāk par Rīgas Stradiņa universitātes 65 gadu jubilejas pasākumiem lasiet šeit, kur informācija ik pa laikam tiek papildināta.