Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība
Rezidentūra
Konferences, semināri

19.–21. septembrī notika Ukrainas dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas ikgadējā konference Reproduktīvā veselība Ukrainā: tendences, sasniegumi, izaicinājumi un prioritātes, kurā uzaicināto vieslektoru vidū bija RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja profesore Dace Rezeberga, kā arī docentes Jana Žodžika un Anna Miskova. Jauno speciālistu sesijā ar referātiem uzstājās Laura Rācene, Maija Koka un Elizabete Pumpure, RSU Tālākizglītības fakultātes rezidentes studiju programmā Ginekologs, dzemdību speciālists.

RSU docētājas aptuveni 2000 konferences dalībniekiem sniedza lekcijas par neinfekciju slimību izplatību un profilaksi, dziļo vēnu trombozi dzemdniecībā, patoloģisku dzemdes asiņošanu un dzemdes kakla vēža profilaksi, kā arī ultraskaņas izmantošanu dzemdniecībā un simulāciju izmantošanu apmācībā.

Tā kā simulāciju izmantošana speciālistu kompetences uzlabošanā ir samērā jauns un inovatīvs virziens Ukrainā, jo īpaši nozīmīga un augstu novērtēta bija RSU mācībspēku vadītā klīnisko prasmju meistarklase operatīvu vaginālu dzemdību un plecu distocijas rīcības algoritmu apmācībā uz manekeniem.

Jauno speciālistu sesijā Latvijas ginekoloģijas un dzemdniecības rezidentu asociācijas priekšsēdētāja Laura Rācene klātesošos iepazīstināja ar rezidentūras aspektiem mūsu valstī. Rezidentes bija sagatavojušas klīniskos gadījumus par gestācijas cukura diabētu, nabassaites izkrišanu un iegurņa iekaisuma slimību.

Tā kā šajā konferencē piedalījās arī vieslektori no Pasaules ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas (FIGO), Eiropas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas (EBCOG), Eiropas ginekoloģijas un dzemdniecības rezidentu asociācijas (ENTOG), kā arī vadošie speciālisti no Vācijas un Lielbritānijas, šī bija lieliska iespēja apmainīties viedokļiem un gūt idejas kā nozares, tā apmācības uzlabošanai mūsu valstī.

Paredzams, ka Latvijas un Ukrainas vadošo nozares speciālistu un mācībspēku sadarbība turpināsies.

Rakstu sagatavoja RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedra