Jubilejas

Ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē (Dzirciema ielā 16) notiks Goda doktora (Doctor Honoris Causa) Džordža Maikla Teibosa (George M. Taybos) inaugurācijas ceremonija.

RSU Goda doktora nosaukumu kopš 1990. gada Dzordzs-Teiboss.jpgpiešķir universitātes Senāts par izciliem sasniegumiem un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un RSU attīstībā. Augstskolas 65. jubilejas gadā Goda doktora nosaukumu piešķirs ASV emeritētajam profesoram Džordžam Maiklam Teibosam par nozīmīgu un ilggadīgu ieguldījumu mutes medicīnas nozares attīstībā Latvijā un tās atpazīstamības veidošanu pasaulē, kā arī par zināšanu un pieredzes nodošanu RSU Zobārstniecības fakultātes studentiem un akadēmiskajam personālam.

Profesora Dž. M. Teibosa sadarbība ar RSU Zobārstniecības fakultātes Mutes medicīnas (Orālās patoloģijas) katedru sākusies jau 2005. gadā, kad fakultātes studentiem un akadēmiskajam personālam tika nolasītas lekcijas Sēnīšu slimības un to ārstēšanas iespējas un Mutes dobuma "lichen planus", jaunākie etiopatoģenētiskie uzskati. Pēc tam vizītes fakultātē ar lekcijām kļuva regulāras: 2007. gadā – Hematoloģisko saslimšanu izpausmes mutes dobumā; 2008. gadā – Mutes čūlu diferenciāldiagnostika.

Vizīšu laikā RSU Stomatoloģijas institūtā profesors Dž. M. Teiboss ir konsultējis arī pacientus ar komplicētām mutes gļotādas slimībām un patoloģijām, kas ir devis iespēju katedras un klīnikas darbiniekiem pilnveidot mutes gļotādas pacientu slimību diferenciādiagnostiku un ārstēšanu.

Pēc profesora ierosinājuma uzsākti arī novērojumi par Curcuma longa L. lietojuma iespējām Lichen ruber planus ārstēšanā un iegādāta aparatūra Velscope priekšvēža stāvokļu agrīnai diagnosticēšanai.

2012. gadā Stomatoloģijas (tagad – Zobārstniecības) fakultāte bija pirmā Rīgas Stradiņa universitātē, kas organizēja valsts pārbaudījumus ar ārvalstu profesoru piedalīšanos. Orālās patoloģijas un medicīnas (kopā ar Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedru) pārbaudījumā piedalījās arī prof. Dž. M. Teiboss.

Profesors Dž. M. Teiboss ir piedalījies ar referātiem Latvijas Orālās medicīnas un patoloģijas biedrības, Mutes, sejas un žokļu ķirurgu asociācijas apvienotajās sēdēs 2012. gadā, ir uzstājies 12. Rīgas un Rostokas simpozijā ar referātu Oral managemanet of the Head and Neck cancer patient 2014. gadā, kā arī lasījis vairākas lekcijas RSU vecāko kursu studentiem un akadēmiskajam personālam 2015. gada maijā.

Vairāk par profesoru Džordžu Maiklu Teibosu

Kopš 2014. gada Dž. M. Teiboss ir emeritētais profesors mutes, sejas un žokļu ķirurģijā un patoloģijā. Profesora darbavietas pēdējos gados: Misisipi universitātes medicīnas centra Diagnostikas zinātņu un Zobārstniecības fakultātes slimnīcu un klīniku departaments (1998.–2008.) un Misisipi Universitātes Medicīnas centra Onkoloģijas institūta Mutes medicīnas un mutes onkoloģijas klīnika (2008.–2014.).

Profesors Dž. M. Teiboss ir specializējies mutes medicīnā, mutes onkoloģijā, otolaringoloģijā un komunikatīvajās zinātnēs. Dž. M. Teiboss ir vairāk nekā 58 publikāciju autors, ir vadījis un piedalījies 16 dažādos zinātniskos pētījumos, ASV ir nolasījis un sniedzis vairāk nekā 227 lekcijas un prezentācijas un ar vieslekcijām uzstājies Japānā, Īrijā, Islandē un Latvijā. Ir bijušais Amerikas Orālās medicīnas akadēmijas prezidents un saņēmis balvu "Promoting Excellence in Teaching" (2006.). Profesors ir vairāku Amerikas un Eiropas asociāciju biedrs.