Atzinība
Skolēniem
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitāte iekļuvusi 150 labāko universitāšu topā Eiropas jaunattīstības valstu un Centrālāzijas valstu vidū, liecina QS University Rankings publicētais reģiona augstskolu reitings. 150 labāko augstskolu vidū RSU ir 104. vietā.

Visas augstākās izglītības mācību iestādes tika vērtētas pēc deviņiem kritērijiem, un trīs Latvijas universitāšu konkurencē, kuras iekļuvušas šajā reitingā, četros rādītājos no deviņiem Rīgas Stradiņa universitāte ir vai nu pirmā, vai otrā Latvijā.

Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā šādos rādītājos:

Citējamība (starptautiskajās datubāzēs publicēto rakstu citējamības indekss);

Ārvalstu studentu skaits.

Otro labāko vērtējumu Latvijas konkurencē RSU ieguvusi šādos rādītājos:

Studentu un mācībspēku attiecība;

Akadēmiskā personāla skaits ar doktora grādu.

Deviņi kritēriji, pēc kuriem tika vērtētas augstskolas ir šādi: akadēmiskā reputācija (atpazīstamība); reputācija (atpazīstamība) darba tirgū; studentu un mācībspēku attiecība; publikāciju skaits pret akadēmiskā personāla skaitu; citējamība; ārvalstu vieslektoru skaits; ārvalstu studentu skaits; akadēmiskā personāla skaits ar doktora grādu; mājaslapa (Webometrics).

150 labāko universitāšu topā iekļuvušas vēl divas Latvijas augstskolas – LU un RTU, kā arī trīs Igaunijas augstskolas – Tallinas Tehnoloģiju universitāte (27. vietā) un Tallinas Universitāte, kas reitingā atrodas turpat, kur RSU.

Reitingā pārstāvētas arī piecas Lietuvas augstskolas. Vislabāk novērtēta ir Viļņas Universitāte, kas ierindojas 19. vietā. Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte atrodas reitinga 45. vietā, Kauņas Tehnoloģiju universitāte – 50. vietā, Vītauta Dižā universitāte – 77. vietā, bet Klaipēdas Universitāte ir 121.–130. vietā.

Baltijas valstu konkurencē augstāko vietu ieguvusi Tartu Universitāte, kura reitingā ierindota ceturtajā vietā.