Pārlekt uz galveno saturu
Grāmatas
Bibliotēka

Rīgas Stradiņa universitātes Izdevniecības un poligrāfijas daļa laidusi klajā profesoru Astrīdas Krūmiņas un Viestura Baumaņa (1943–2013) grāmatu Eikariotu šūnu bioloģija: citoloģiskie, molekulāri bioloģiskie un ģenētiskie aspekti. Grāmatas atvēršanas svētki notiks otrdien, 8. decembrī, plkst. 15.00 Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā.

Grāmatas redaktori: Aija Lapsa, Inga Lievīte un Evija Zubova. Ilustrāciju un vāka dizaina autors: Mikus Čavarts. Maketētāja: Ilze Reitere.

Galvenā uzmanība grāmatā veltīta šūnas funkciju molekulāri bioloģiskajam un ģenētiskajam raksturojumam, pēc iespējas tās saistot ar cilvēka slimībām un aprakstot arī atbilstošo šūnas struktūrelementu morfoloģiju. Tieši šūnā notiekošo procesu citoloģisko, molekulāri bioloģisko un medicīniski ģenētisko aspektu saistīts izklāsts ir uzskatāms par grāmatas novitāti.

Vajadzība saistīt šūnu morfoloģiju, šūnās notiekošos bioķīmiskos, molekulāri bioloģiskos un ģenētiskos procesus ar cilvēka patoloģiju ir iemesls, kādēļ autori – viens ar hromosomu pētnieka, vēlāk – ģenētiķa pieredzi (Astrīda Krūmiņa), otrs – ilgstoši darbojies bioķīmisko un molekulāri bioloģisko pētījumu laukā (Viesturs Baumanis (1943–2013)), un abi – ar ilggadēju pieredzi studentu apmācībā Rīgas Stradiņa universitātē – savulaik ķērās pie šīs grāmatas rakstīšanas.

Izklāsta materiāls ir ilustrēts ar attēliem un atsevišķām, galvenokārt Latvijas zinātnieku pētnieciskajā darbā iegūtām, šūnu un to ultrastruktūras mikrofotogrāfijām.

eikariotu-šūnu-bioloģija_ielug-lead-RSU.jpg