Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātē sasniegts jauns ārvalstu studentu rekords: 1. septembrī mūsu augstskolā pirmajā kursā sāka studēt 251 ārvalstu students, kas ir par 27 procentiem vairāk nekā 2013. gadā. 207 jaunie studenti mācās medicīnu, 40 – zobārstniecību, bet 4 – maģistra studiju programmā Veselības vadība.

Kopumā jauno akadēmisko gadu RSU sāka 1270 ārvalstu studenti, kas ir par teju 200 studentiem jeb 20 % vairāk nekā pērn. Pašreiz ārvalstu studentu skaits RSU veido 18 % no kopējā RSU studentu skaita (7120).

Uzņemšanas periodā studijām RSU tika saņemti 587 ārvalstu studentu pieteikumi, taču, lai nodrošinātu labāko un motivētāko studentu uzņemšanu, tika uzņemts 251 students, un izveidojās konkurss – 2,3 cilvēki uz vienu studiju vietu. Konkurss ārvalstu studentu vidū RSU ir jau vairākus gadus.

„Rīgas Stradiņa universitātes rūpīgi plānotās investīcijas attīstībā ir ļāvušas atjaunot studiju telpas un ieviest studiju procesā modernas tehnoloģijas, kuras izvietotas Medicīnas tehnoloģiju centrā un stomatoloģijas preklīnikā, piemēram, trīsdimensionāli simulatori un klīnisko prasmju mulāžas," komentē rektors profesors Jānis Gardovskis. „Virzība uz Eiropas vadošo augstskolu studiju procesa un tehnoloģiju ieviešanu mūsu universitātē ir ilgtermiņā nodrošinājusi uzticamību ārvalstu studētgribētāju vidū, no kuriem 95 % ir Eiropas Savienības pilsoņi. Tā mūsu universitātei izdevies izkonkurēt citas Austrumeiropas augstskolas, piemēram, Prāgā, Varšavā, Bukarestē.”

RSU ārvalstu studentu skaits ir audzis, nostiprinot izglītības eksportu jau aptvertajos tirgos, kā arī apgūstot jaunas valstis – šogad uzņemti studenti arī no Peru, Ēģiptes, Bulgārijas, Ungārijas un Uzbekistānas. Joprojām lielāko īpatsvaru – teju 50 % – no RSU ārvalstu studentiem veido Vācijas pilsoņi, kuriem seko skandināvi – ap 40 %. RSU jau vairāk nekā trīs gadus ir vadošā augstskola Baltijā ārvalstu studentu skaita ziņā, turklāt tas neietver apmaiņas programmu (piemēram, Erasmus) studentus, kuri augstskolā uzturas vien dažus mēnešus.

Ārvalstu studenti RSU apgūst studijas angļu valodā. Lielākā priekšroka studiju izvēlē no ārvalstu studentu puses tiek dota studiju programmām Medicīna un Zobārstniecība.

RSU ārvalstu studentus piesaista jau 25 gadus, kuru laikā mūsu augstskola nepārtraukti gājusi kopsolī ar pasaules tendencēm studiju metodoloģijas attīstībā un mācību materiālu modernizācijā, tai pašā laikā saglabājot Eiropā jau reti sastopamo mācību bāzi Anatomikumu, kas ļauj preparēt cilvēku dabiskos audus. RSU priekšrocība ir arī studentu salīdzinoši agrā apmācība klīnikās, tādējādi nodrošinot teorētisko zināšanu praktisku nostiprināšanu tiešā saskarsmē ar pacientiem.