Skolēniem

12. maijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Konfūcija centru apmeklēja Rīgas Lietuviešu vidusskolas 4. klases skolēni, lai paplašinātu savas zināšanas par Ķīnas kultūru, lauztu stereotipus, kā arī mācītos pieņemt un saprast kultūru dažādību.

lietuviesu-vidusskola-konfucija-centrs-rsu02.jpg

Konfūcija centra vadītāja Una Bērziņa-Čerenkova un pasniedzēja Čeņa Hunmeja iepazīstināja skolēnus ar RSU, pastāstīja, ar ko atšķiras studijas universitātē no mācībām skolā, kā arī atbildēja uz skolēnu sagatavotajiem jautājumiem par Ķīnu. Bērni interesējās par Ķīnas dinastijām, paradumiem lietot uzturā suņu gaļu un ķīniešu tradīcijām, piemēram, Rudens vidus svētku svinēšanu. Bērniem bija iespēja noskatīties ķīniešu skolēnu sagatavotus videomateriālus par viņu ikdienas dzīvi skolā un ārpus tās, kā arī Latvijas skolēni tika aicināti izveidot īsus video sveicienus, kurus pēc tikšanās varētu nosūtīt uz Ķīnu. Noslēgumā Konfūcija centra pārstāves mācīja skolēniem no sarkana papīra veidot savu laimes zīmi – dubultās laimes hieroglifu, kuru parasti ķīnieši lieto kāzu ceremonijas laikā, rotājot ar tiem namu durvis un logus.

Šāda skolēnu iniciēta vizīte RSU Konfūcija centrā notika pirmo reizi, un tās mērķis bija paplašināt skolēnu redzesloku un veicināt starpkultūru komunikāciju.