Skolēniem

No 25. februāra līdz 28. aprīlim Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau otro reizi 12. klašu skolēniem un skolotājiem piedāvā skolas mācību stundu laikā apmeklēt piecas tematiskās lekcijas par komunikāciju, socioloģiju un psiholoģiju Domā plašāk – runā skaļāk!. Katra lekcija būs veltīta vienai tēmai, un to mērķis ir palīdzēt jauniešiem saprast sociālo zinātņu nozīmi 21. gadsimtā pasaulē un viņu pašu ikdienā.

atv_durvju_diena_rsu015.jpg

Vadošie RSU komunikācijas, socioloģijas un psiholoģijas mācībspēki piedāvās intriģējošus stāstus:

• Kas ir lasīšana un rakstīšana 21. gadsimtā – no drukātās tintes līdz tviterim? (ceturtdien, 25. februārī, pulksten 13.30);
  • Attēls kā vēstījums (ceturtdien, 10. martā, pulksten 13.30);
  • Teksts kā vara. Kāpēc komentāri ir brīvi, bet fakti – svēti? (ceturtdien, 7. aprīlī, pulksten 13.30);
  • Kā izmērīt, ko domā apkārtējie? (ceturtdien, 21. aprīlī, pulksten 13.30);
  • Vai emocijas traucē domāt, vai tomēr domas traucē emocijām? (ceturtdien, 28. aprīlī, pulksten 13.30).

Skolēnus gaida gan neparasti stāsti, gan atraktīvi un radoši uzdevumi. Lekcijas būs speciāli veidotas vidusskolēniem, īpaši 12. klašu skolēniem. Būs iespēja iepazīties ar RSU studentu mediju Skaļāk!.

runa-skalak-rsu-lead.jpg

Lektori būs žurnālistikas un mediju eksperti Anda Rožukalne, Ilva Skulte un Sergejs Kruks, kinokritiķe Dita Rietuma un sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Siliņa, socioloģes Taņa Lāce un Ritma Rungule, psiholoģe un psihoterapeite Sandra Mihailova u. c.

Lekcijās ir gaidīts ikviens, kuru interesē žurnālistika, sabiedriskās attiecības, multimediji, literatūra, kultūras vēsture un citas sociālās zinātnes. Tā ir iespēja skolotājiem ierasto mācību stundu aizstāt ar praktisko nodarbību ārpus skolas telpām. Vietu skaits ir ierobežots (katrā lekcijā ir iespēja pieteikties 4 līdz 5 klasēm), tāpēc jāpiesakās savlaicīgi.

Pieteikšanās lekcijām notiek speciāli izveidotā vietnē šeit.

Jautājumiem un precizējumiem: daina[pnkts]steinbergaatrsu[pnkts]lv ; 67409275.

Uz tikšanos Rīgas Stradiņa universitātē!