Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Labklājības un sociālā darba katedras lektore Marika Smirnova februārī devās uz Viļņu, lai tiktos ar Eiropas sociālā darba skolu asociācijas (EASSW) izpildvaras komitejas pārstāvjiem. Tikšanās organizatorisko un tehnisko pusi nodrošināja Viļņas Universitātes Filozofijas fakultātes Sociālā darba departaments.

eiropas-soc-darba-skolu-asoc-sanaksme02-022016-lead.jpg

Asociācijas biedru tikšanās reizē notika EASSW aktualitāšu izskatīšana un stratēģiskā plānošana turpmākai darbībai līdz 2020. gadam, kā arī tika noorganizēta neliela konference par aktuāliem sociālā darba prakses un pētniecības jautājumiem. Konferencē piedalījās gan EASSW skolu pārstāvji, gan Lietuvas sociālā darba izglītotāji, kas aktualizēja sociālā darba izglītības lomu un iespējas Eiropas kontekstā, sociālā darba un sociālās kustības pārmaiņas Eiropā, sociālā darba profesijas atpazīstamību sabiedrībā, sociālo darbinieku profesionālās identitātes jautājumus u. c.

Savukārt stratēģiskās plānošanas pamatmērķis bija izstrādāt stratēģisko plānu asociācijas darbam līdz 2020. gadam. Plānošanas laikā tika spriests par asociācijas vērtībām, misiju, mērķiem un uzdevumiem. Tas deva skaidru ieskatu par to, kādas atbildības jomas un konkrēti uzdevumi realizējami komitejas ievēlēšanas periodā. Plānošanas laikā tika formulēti vispārīgāki un konkrētāki mērķi, kuri iezīmēs asociācijas darba specifiku.

eiropas-soc-darba-skolu-asoc-sanaksme-022016-lead.jpg

EASSW aktualitāšu izskatīšanas posmā akcents tika likts uz izpildvaras komitejas locekļu aktivitāšu atskaišu pārskatu, projekta pieteikumu un projekta noteikumu izskatīšanu, asociācijas nolikuma pilnveidi, gatavošanos konferencei Parīzē, kas notiks 2017. gadā, asociācijas mājaslapas pilnveides iespējām un starptautiskā sociālā darba dienas atzīmēšanas aktivitāšu plānošanu.

Kopumā tikšanās vērtējama kā produktīva un radoša, kas dod ierosmi jaunam darba cēlienam sociālā darba jomā lokālā un starptautiskā līmenī.