Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Liepājas filiāle

Ceturtdien, 20. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāle (Riņķu ielā 24/26) rīko Atvērto durvju dienu, kurā interesenti varēs uzzināt par veselības aprūpes studiju programmām, iepazīt studiju vidi un mācību tehnoloģijas, kā arī iegūt informāciju par uzņemšanas prasībām.

Pēc RSU Liepājas filiāles direktores Ditas Roles uzrunas un iepazīšanās ar studiju programmām Māszinības, Ārsta palīgs, Veselības sporta speciālists un Ārstnieciskā masāža visiem Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa mācību telpām. Interesenti varēs aplūkot pacientu aprūpes un injekciju kabinetus, masieru un veselības sporta speciālistu studiju telpas un aprīkojumu, ķirurģijas kabinetu, neatliekamās palīdzības kabinetu, ārstniecisko un diagnostisko manipulāciju kabinetu, kā arī ielūkoties filiāles bibliotēkas grāmatu plauktos.

Katrā kabinetā mācībspēki kopā ar studentiem pastāstīs un ļaus izmēģināt, kā praktiski norit mācības, piemēram, būs iespēja uzzināt, kā jāsniedz pirmā palīdzība dažādos negadījumos, kā pārsiet vai sašūt brūces, kā pareizi jāmazgā rokas vai kā notiek pacientu ikdienas apkopšana. Atvērto durvju dienas apmeklētāji varēs arī noskaidrot savu ķermeņa masas indeksu, veikt injekciju mulāžā, uzzināt, kas ir ketguts, ar kādu ierīci mēra arteriālo spiedienu, ko nozīmē imobilizācija, cik kaulu ir cilvēka skeletā, kā arī daudzus citus aizraujošus faktus no veselības aprūpes ikdienas.

Pēc ekskursijas Atvērto durvju dienas dalībniekiem būs iespēja individuāli aprunāties ar studiju programmu pārstāvjiem.

Atvērto durvju dienas programma

  • Plkst. 11.00 pulcēšanās
  • Plkst. 11.15 atklāšana, informācija par studiju programmām
  • Plkst. 11.45 ekskursija un iepazīšanās ar studiju vidi
RSU Liepājas filiāle ir vienīgā augstskola Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 70 gadu piedāvā apgūt veselības aprūpes studiju programmas. Patlaban RSU Liepājas filiālē pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā apgūst aptuveni 270 studējošo. Pirms diviem gadiem filiālē ir veikta vērienīga rekonstrukcija, uzlabojot infrastruktūru un mācību vidi. Augstskola cieši sadarbojas ar reģiona slimnīcām, nodrošinot studentu praktisko iemaņu apguvi un profesionālu mācībspēku piesaisti. Ar RSU Liepājas filiāles piedāvātajām studiju programmām var iepazīties šeit.