Starptautiskā sadarbība

Ceturtdien, 19. maijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās delegācija no Ķīnas Hebeijas Starptautisko studiju universitātes (Hebei Foreign Studies University). Delegācijas vizītes mērķis bija iepazīties ar RSU, kā arī satikt ķīniešu studentes no Hebeijas Starptautisko studiju universitātes, kuras šajā studiju gadā apgūst latviešu valodu RSU Valodu centrā.

kiniesu-vizite-Hebei-rsu-lead.jpg

Vizītes laikā delegācija tikās ar RSU vadības pārstāvjiem. RSU rektors prof. Jānis Gardovskis uzrunā atzīmēja RSU starptautisko atvērtību un pieredzi, kā arī vēlmi turpināt sadarbību ar kolēģiem no Hebeijas. Savukārt RSU mācību prorektore prof. Tatjana Koķe akcentēja priekšrocības, ko Ķīnas studentiem sniedz kvalitatīva Latvijā iegūta augstākā izglītība. Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone iepazīstināja Ķīnas delegāciju ar RSU un tās piedāvātajām studiju iespējām ārvalstu studentiem.

kiniesu-vizite-Hebei02-rsu-lead.jpg

Ķīnas delegācijas vadītājs, Hebeijas Starptautisko studiju universitātes prezidents prof. Džianzongs Sans (Jianzhong Sun) izteica pateicību par kvalitatīvo latviešu valodas apmācību un Hebeijas studentu uzņemšanu RSU Valodu centrā. Viņš atzina, ka apmaiņa augstākajā izglītībā ir spēcīgs pamats starptautiskiem sakariem: "Atgriežoties Ķīnā, studentes zinās latviešu valodu un izpratīs Latvijas kultūru. Viņas šīs zināšanas varēs nodot tālāk saviem draugiem un paziņām, kā arī vienmēr būs ieinteresētas iesaistīties aktivitātēs, kas ir saistītas ar Latviju."

Vizīte iesākās ar Starptautisko sakaru departamenta projektu vadītājas Marutas Funtas sagatavoto Vecrīgas apskates ekskursiju. Hebeijas Starptautisko studiju universitātes mācību viceprezidente Janhonga Čena (Yanhong Chen) uzteica RSU viesmīlību: "Ekskursija pa Vecrīgu ir brīnišķīgs pārsteigums. Savam sadarbības partnerim RSU esam pateicīgi par piedāvāto iespēju. Pilsēta ir tīra, zaļa un skaista. Mēs vēlamies noteikti šeit atgriezties."

Delegācija satikās arī ar RSU Valodu centra direktori Daci Žibalu, kuras vadībā jau kopš 2015. gada oktobra Hebeijas studentes apgūst latviešu valodu un kultūru. RSU Valodu centrs kopā ar Ķīnas studentēm bija sagatavojuši prezentāciju par studenšu pieredzi RSU un Latvijā. Studentes demonstrēja savas latviešu valodas un kultūras zināšanas. RSU Konfūcija centra pārstāve Čeņa Hunmeija rādīja Ķīnas viesiem prezentāciju par Latviju.

kiniesu-vizite-Hebeija05-rsu-lead.jpg

Hebeijas Starptautisko studiju universitātes Starptautisko sakaru viceprezidents prof. Zens Veis (Zhen Wei) noslēguma uzrunā uzsvēra, ka RSU Valodu centra latviešu valodas skolotājas studentēm ir ne tikai mācījuši valodu, bet arī sirsnīgi viņas uzņēmušas: "Skolotājas bija kā mamma un vecākā māsa. Viņas rūpējās par mūsu studentēm."

RSU ar Hebeijas Starptautisko studiju universitātes sadarbības līgumu noslēdza 2015. gada jūlijā, kad Ķīnas universitāte uzrunāja RSU Starptautisko sakaru departamentu ar ierosinājumu apmācīt latviešu valodas tulkus starpvalstu forumam, kuru Ķīnas valdība kopā ar Hebeijas provinces pārvaldi rīko Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) sadarbības ietvaros šā gada jūnijā Ķīnā.

Ķīnas delegāciju īpaši ieinteresēja viesošanās RSU Zobārstniecības fakultātes preklīnikā. Hebeijas augstskola plāno atvērt jaunu studiju programmu zobārstniecībā. Prezidents prof. Džianzongs Sans izteica vēlmi šajā studiju jomā attīstīt tālāko sadarbību ar RSU.

Ķīnas delegācijas vizīti organizēja RSU Starptautisko sakaru departaments sadarbībā ar rektora biroju.