Konferences, semināri

No 26. līdz 28. septembrim Rīgā notiks pirmā starptautiskā Eiropas Deju un kustības terapijas asociācijas konference, kas pulcēs 160 dejas un kustības terapeitus no Latvijas un citām Eiropas valstīm, kā arī no ASV, Krievijas un Ķīnas. 26. septembrī konference notiks RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulv. 26A).

Konference ir veltīta dzīvesspara tēmai Resilience within a changing world: as professionals, individuals and communities (Dzīvesspēks mainīgajā pasaulē: profesionāļiem, indivīdiem un sabiedrībai).

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas dibinātāja Indra Majore-Dūšele: „Vadošo Eiropas dejas un kustības terapeitu tikšanās iezīmēs jaunus pagrieziena punktus dejas un kustības terapijas attīstībā ne tikai Eiropā, bet arī visā pasaulē. Šī ir unikāla iespēja iepazīt un saprast citam citu, definēt kopīgās pētniecības intereses un izglītības kvalitātes standartus, profesionāli nostiprināties un pozicionēt savu profesiju, kā arī prezentēt savu veikumu un profesijas turpmāko potenciālu veselības aprūpē”.

2006. gadā Rīgas Stradiņa universitāte maģistra studiju programmā Mākslas terapija sāka sagatavot dejas un kustības terapeitus, un pašlaik tā ir kļuvusi par atzītu ārstniecības profesiju, kuras darbību nosaka izstrādātās medicīnas tehnoloģijas un Ministru kabineta regulēta sertifikācijas un resertifikācijas kārtība. Dejas un kustības terapeiti sekmīgi un aktīvi darbojas Latvijas ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs, izglītības un sociālajā jomā un privātpraksēs.

Šajā laikā ir izdarīts liels darbs, publicēti vairāki pētījumi un apkopojošās monogrāfijas. Pašlaik Rīgas Stradiņa universitāte ne vien sagatavo jaunos mākslas terapeitus un piedāvā tālākizglītību jau esošajiem, bet eksportē pieredzi mākslas terapijas izglītībā un pētniecībā uz citām valstīm. Protams, šī straujā attīstība nebūtu iespējama bez nesavtīga atbalsta un produktīvas sadarbības ar ārvalstu, īpaši Lielbritānijas, kolēģiem, diskusijām un pieredzes apmaiņas, iekļaujoties Eiropas mākslas terapijas sadarbības tīklojumā.

Konferences dienaskārtībā iekļautās prezentācijas un meistarklases, kurus vadīs Eiropas augstskolu vadošie pētnieki un praktiķi deju un kustību terapijā, nozīmīgi bagātinās visus tās dalībniekus un viesus, tostarp mūsu universitātes maģistra studiju programmas Mākslas terapija studējošos un mācībspēkus, ļaujot iegūt nenovērtējamu iespēju mācīties no labākajiem savas jomas speciālistiem.

Dejas un kustības terapija ir veselības aprūpes virziens, kas savā darbā izmanto deju un kustību, lai uzlabotu personas fizisko, emocionālo, kognitīvo un sociālo veselību. Tās pamatnostādne balstās pierādījumos, ka ķermenis un psihe ir savstarpēji mijiedarbīga sistēma, un atšķirībā no dejošanas vai fizioterapijas, deju un kustības terapijas procesā nozīme ir radošai sadarbībai starp terapeitu un klienta pārdomām par šo procesu.