Attīstība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Padomnieku konventa, kura galvenais uzdevums ir konsultēt RSU Senātu un rektoru augstskolas attīstības stratēģijas jautājumos, sēdē pagājušajā nedēļā tika lemts par plašāku atbalstu RSU vadībai tās stratēģisko mērķu sasniegšanā. Konventa locekļi definēja atbalsta jomas, kurās tie ir gatavi sniegt atzinumus un piedalīties universitātes darbības politikas dokumentu izstrādē.

Kā prioritārs tika atzīts atbalsts izglītības, zinātnes un inovāciju attīstības veicināšanā, organizācijas un finanšu pārvaldības nepārtrauktā uzlabošanā, universitātes klīnisko bāzu attīstīšanā, akadēmisko talantu piesaistē un personāla profesionālajai izaugsmei.

RSU Padomnieku konventa darbības intensificēšanas mērķis ir ne tikai atbalstīt universitātes vadību, bet arī veidot ciešākus kontaktus un dialogu ar dažādu nozaru organizācijām, nevalstiskajām organizācijām un lēmumu pieņēmējiem.

RSU Padomnieku konventa priekšsēdētājs Dins Šmits atzina: „Plānojot RSU turpmāko attīstību Eiropas mērogā, tiek domāts arī par iespējamo atbalstu universitātes vadībai, paplašinot Padomnieku konventa locekļu iesaisti organizācijas veiksmīgas darbības nodrošināšanā. Visā pasaulē augstākajā izglītības nozarē tiek diskutēts par veiksmīgāku akadēmiskās vides un dažādu industriju sadarbības modeļu izstrādi un iedzīvināšanu. Arī Latvijas augstskolām sasaiste ar dažādu industriju pārstāvošajām organizācijām, darba devējiem un sabiedrību nereti ir pārāk formāla. RSU Padomnieku konvents ir apņēmusies strādāt pēc daudzviet Eiropā atzīta modeļa, kurā Padomnieku konvents jeb, kā citviet to dēvē, Padome ir tiešā veidā ar augstāko izglītības nozari nesaistītu profesionāļu komanda, kura ar savas kompetences jomām spēj palīdzēt augstskolai būtisko jautājumu virzīšanā.”

RSU Padomnieku konventa biedri ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš, mecenāts Boriss Teterevs, finanšu un investīciju eksperts Ģirts Rungainis, ārvalstu studentu vecāku pārstāvis Jans Frederiks Eriksens (Jan Frederik Eriksen), kurš ir viens no Norvēģijas uzņēmuma Belsenso-Svennerstal Group dibinātājiem. Padomnieku konventā jau vairāku gadu garumā darbojas Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, LZA Senāta priekšsēdētājs, akadēmiķis Jānis Stradiņš un Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.