Ziņas

Pagājušajā nedēļā uz šī akadēmiskā gada pirmo sēdi pulcējās Rīgas Stradiņa universitātes Padomnieku konvents, lai pārrunātu pagājušā gada universitātes darbības rezultātus un iepazītos ar izvirzītajiem uzdevumiem 2014./15. akadēmiskajā gadā.

Padomnieku konventa priekšsēdētājs Dins Šmits klātesošos iepazīstināja ar konventa paveikto studiju procesa sasaistīšanā ar praktisko apmācību klīnikās, veidojot loģisku un nepārtrauktu ciklu medicīnas un veselības aprūpes studējošo izglītošanā. Padomnieku konvents atkārtoti atbalstīja nepieciešamību izveidot juridiski integrētu modeli starp Rīgas Stradiņa universitāti un universitātes slimnīcām.

Savukārt RSU mācību prorektore profesore Tatjana Koķe prezentēja šī akadēmiskā gada uzņemšanas rezultātus, ar kuriem augstskola var būt apmierināta, jo uzņemšanas rezultāti, neraugoties uz reflektantu skaita samazinājumu, ir ar pluss zīmi. Kā uzsvēra profesore T. Koķe, RSU īpaši lepojas ar faktu, ka šogad augstskolā bija iespēja iestāties tikai labākajiem Latvijas skolēniem, jo vairākumā gadījumu pieteikumus RSU bija iesnieguši skolēni ar augstu vērtējumu centralizētajos eksāmenos. Tāpat T. Koķe klātesošos iepazīstināja ar studentu aptauju rezultātiem par studiju procesa kvalitāti RSU. Aptauja apliecina, ka studenti augstu novērtē ieguvumus, ko sniedz praktiskās nodarbības un pieprasa vēl plašākas prasmju apguves iespējas.

RSU zinātņu prorektore profesore Iveta Ozolanta iepazīstināja konventu ar turpmāko zinātnes jomas attīstības plānu un prezentēja RSU pētniecības prioritāros virzienus. Vieni no tuvākajiem mērķiem ir palielināt RSU zinātnieku starptautisko sadarbību un veicināt Rīgas Stradiņa universitātes atpazīstamību Eiropas pētnieciskajā telpā. Tāpat prof. I. Ozolanta norādīja, ka viens no tuvākajiem uzdevumiem RSU zinātnes jomas attīstībā būtu stratēģiskā modeļa izstrāde sadarbībai ar Latvijas slimnīcām.