Attīstība

Šonedēļ uz šā gada pirmo sēdi bija sanācis Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Padomnieku konvents, lai pārrunātu pagājušā gada universitātes darbības rezultātus, iepazītos ar izvirzītajiem uzdevumiem 2014. gadā un apspriestu ar universitātes vadību nepieciešamo Padomnieku konventa iesaisti dažādu stratēģisku un aktuālu jautājumu risināšanā.

Ar RSU 2013. gada darbības rezultātiem klātesošos iepazīstināja RSU attīstības prorektors Toms Baumanis. Savukārt ar kopsavilkumu par RSU Padomnieku konventa veiktajām līdzšinējām aktivitātēm un 2014. gada darbības virzieniem uzstājās RSU Padomnieku konventa priekšsēdētājs Dins Šmits.

Liels uzsvars šogad Padomnieku konventa darbā tiks likts uz ciešu sadarbību ne tikai ar RSU vadību, bet arī Latvijas un ārvalstu studējošajiem, lai kopīgiem spēkiem ne tikai definētu ilgtermiņa mērķus, bet arī apzinātu tās studējošo problēmas, kuru atrisināšana pārsniedz vienas augstskolas kompetences līmeni. Tāpat prioritārs RSU Padomnieku konventa darbības virziens būs universitātes klīnikas jautājuma risināšana, meklējot un piedāvājot Latvijas situācijai piemērotākos universitātes un klīniku sadarbības juridiskos un ekonomiskos modeļus. Konvents vēlreiz apliecināja, ka atbalsta augstskolu specializācijas virzienu attīstīšanu Latvijas augstākajā izglītībā.

Padomnieki arī apņēmās piedalīties citu RSU stratēģiski svarīgu jautājumu risināšanā, turpinot pilnveidot un sabiedrībā pozicionēt RSU kā caurspīdīgi pārvaldītu universitāti, uzsākot diskusijas par pārvaldības jautājumiem gan ar Valsts kontroli, gan Ziemeļvalstu korporatīvās pārvaldības institūtu. Tāpat tika atbalstīta ideja izpētīt iespējas finansējuma piesaistei no Ziemeļvalstu donoriem ārvalstu studentu apmācībai. Konvents arī aicināja nebaidīties vēl aktīvāk paust RSU nostāju publiskajā telpā.