Starptautiskā sadarbība
Attīstība

Trešdien, 9. martā, Rīgas Stradiņa universitāte rektorāta zālē (Dzirciema ielā 16) parakstīja sadarbības memorandu ar vienu no lielākajām medicīnas augstskolām Ukrainā – A. Bogomoļeca Nacionālās medicīnas universitāti. Memorands tiks parakstīt Ukrainas viesu vizītes laikā RSU.

memorands-ar-ukrainiem-rsu25.jpg

Sadarbības memorands paredz, ka abas puses veidos kopīgas pētniecības un akadēmiskās aktivitātes ar mērķi veicināt studentu un docētāju sadarbību. Tāpat mērķis ir veicināt studējošo mobilitāti, sniedzot studējošajiem iespēju piedalīties apmaiņas un kopīgās pētījumu programmās, vasaras skolās, studiju kursos u. tml.

memorands-ar-ukrainiem-rsu35.jpg

RSU bija ieradušies A. Bogomoļeca Nacionālās medicīnas universitātes zinātnes un mācību prorektors Jaroslavs Cehmisters, kurš pašlaik pilda arī universitātes rektores pienākumus, starptautisko attiecību, zinātnes un mācību prorektore Oļesja Ļinovickaja un Pēcdiploma izglītības institūta direktors Jurijs Kučins. Tā kā vizīti organizēja Ukrainas vēstniecība Latvijā, RSU bija ieradies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis un viņa otrais sekretārs Kirils Voroņins. Savukārt RSU pārstāvēja RSU rektors Jānis Gardovskis, mācību prorektore Tatjana Koķe, zinātnes prorektore Iveta Ozolanta un attīstības prorektors Toms Baumanis, kā arī veselības jomas fakultāšu dekāni.

memorands-ar-ukrainiem-rsu39.jpg

Līdz ar memoranda parakstīšanu delegācija iepazinās ar RSU studiju infrastruktūru – laboratoriju korpusu, Zobārstniecības fakultātes mācību mulāžām, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un anatomikumu.