Attīstība
Skolēniem

Ceturtdien, 14. aprīlī, pulksten 11.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvāri 26a, parakstīs sadarbības memorandu ar Preiļu novada domi.

Noslēgtā vienošanās paredzēs studiju procesam nepieciešamās praktiskās darbības izvēršanu pilsētas ārstniecības iestādēs un kopīgus projektus veselīga dzīvesveida popularizēšanā. Papildus tas palīdzēs piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus darbam Preiļu ārstniecības iestādēs.

No RSU puses memorandu parakstīs RSU rektors Jānis Gardovskis. Savukārt, lai parakstītu memorandu no Preiļu novada domes puses, universitātē ieradīsies Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, kā arī SIA Preiļu slimnīca valdes priekšsēdētāja Iveta Stare. RSU viesosies arī 40 vidusskolēni no Preiļiem, kas iepazīsies ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra modernajām simulāciju tehnoloģijām.

Parakstot memorandu, puses vienojas ilgtermiņā paplašināt un nostiprināt sadarbību ar universitātes un novada domes darbību saistītos virzienos, bet īpaši izglītībā, zinātnē, kultūrā, sportā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī sabiedrības labklājības un veselības veicināšanā.

Kā jau ziņots, šā gada februārī RSU parakstīja līgumu ar Ludzas novada domi. Tāpat RSU ir sadarbība ar Rīgas, Daugavpils, Madonas, Liepājas un Dobeles pašvaldību.