Darbiniekiem

Pateicoties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumam, Rīgas Stradiņa universitātē sākot ar šī gada martu turpināsies angļu valodas pilnveides kursi, kur akadēmiskais un administratīvais personāls aicināts slīpēt savas zināšanas līdz pat otrajam augstākajam – C1 – līmenim. Kā jau augstskola, kas ir Latvijas izglītības eksporta līdere, RSU investē savas komandas angļu valodas prasmēs. Līdz šim no pašu pelnītajiem līdzekļiem ieguldīti vairāk nekā 114 tūkstoši eiro, bet tuvāko divarpus gadu laikā no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem paredzēts investēt vēl ap 100 tūkstošiem eiro.

Līdzīgi kā līdzšinējās mācības, arī šo procesu koordinē Personāla departaments, kura komanda, sadarbībā ar RSU Valodu centru, Iepirkumu nodaļu, kā arī Attīstības un projekta departamentu, pērn izstrādāja nepieciešamo dokumentāciju specifiskā atbalsta mērķa projektiem. Noslēdzoties iepirkuma konkursam, kurā uzvarēja valodu skola Alius Lingua, augstskola ir gatava uzsākt akadēmiskā un administratīvā personāla mācības 4–7 mēnešu kursos, kas būs izretināti līdz 2022. gada nogalei. “Īpašs gandarījums mums ir par to, ka šoreiz ceturtdaļu no visām nodarbībām kursanti pavadīs ar skolotāju, kam angļu valoda ir dzimtā. Tas bagātinās programmu gan saturiski, gan arī būs īpaši noderīgi klausīšanās un izrunas pilnveidei,” norāda Personāla departamenta direktore Dace Jasmane.

Lai apzinātu iespējamos kursantus, nodrošinātu gaidām atbilstošu mācību saturu un ērtu formātu, visi interesenti aicināti spert pirmo soli – aizpildīt anketu par vēlamajām tēmām, mācību intensitāti, pieejamāko norises vietu, dienas daļu un citiem jautājumiem.

Nākamais solis būs angļu valodas zināšanu tests, visu kursantu starta pozīcijas fiksējot pēc vieniem kritērijiem. Aizvadīto piecu gadu laikā savu prasmju līmeni noteikuši jau 1276 RSU darbinieki, un šādā gadījumā atkārtota testēšana nav nepieciešama.

Trešais solis – pieteikties pašām mācībām. Līdzīgi RSU akadēmiskā gada kalendāram angļu valodas mācības ir saplānotas pa semestriem, izlaižot vasaras mēnešus un gada nogali. Lai arī mācību formātu ietekmēs aptaujās saņemtās atbildes, visticamāk, kursi noritēs divreiz nedēļā, attīstot valodas zināšanas vienmērīgā ritmā un tempā.

Kopš 2015. gada RSU mācībās savu valodas līmeni cēluši vairāk nekā 260 docētāji, zinātnieki un administrācijas pārstāvji, no kuriem trešdaļa mācījusies divus vai vairāk semestrus, lielākoties strādājot ar valodas attīstīšanu B līmenī. “Jaunums, kuru RSU angļu valodas mācībās ieviesīs šis jaunais mācību cēliens – angļu valodas prasmes tuvināšana C1 jeb otrajam augstākajam līmenim. Tas tādēļ, ka ES līdzfinansēto speciālā atbalsta mērķa projektu vidū mums ir arī jaunu, starptautiski konkurētspējīgu studiju programmu attīstīšana, un no šo programmu realizētājiem tiek sagaidīts C1 līmenis angļu valodā,” uzsver D. Jasmane.

Angļu valodas prasmju attīstība RSU darbiniekiem tiek īstenota, pateicoties diviem Eiropas Sociālā fonda un valsts finansētiem projektiem. Šim mērķim no projekta Rīgas Stradiņa universitātes akadēmiskā personāla kapacitātes stiprināšana (Nr. 8.2.2.0/18/A/013) finansējuma paredzēti līdz 27 892,56 EUR bez PVN, bet no projekta Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (Nr. 8.2.3.0/18/A/011) – līdz 57 000 EUR bez PVN.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF_RGB.png