Darbiniekiem
Pētniecība
Konferences, semināri

17. un 18. martā notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskā konference, kurā astoņās sekcijās 799 pētnieki no dažādām valstīm prezentēja 353 referātus par Latvijā un pasaulē aktuālām problēmām sabiedrībā un novitātēm zinātnē, kas izstrādāti, ņemot vērā RSU zinātniskās prioritātes.

RSU zinātniskā konference aulā tika atklāta ar muzikālo priekšnesumu pianistes Zanes Volbergas, kā arī timpānistu Elvija Endeļa un Edgara Vaivoda sniegumā.

rsu-zin-konf-2016-00.jpg

Pēc mūziķu uzstāšanās uzrunu klātesošajiem teica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, uzsverot, ka tradīcijām ir liels spēks un ka universitātes ir tradīciju veidotājas. Viena no RSU tradīcijām ir zinātnei veltītā nedēļa, kas sākās ar studentu zinātnisko konferenci trešdien, 16. martā, un turpinājās ar RSU zinātnisko konferenci divu dienu garumā.

rsu-zin-konf-2016-02.jpg

Rektors uzslavēja RSU studentu zinātniskās konferences (International Student Conference "Health and Social Sciences") organizatorus un dalībniekus. "Studentu konferencē tika izvērtēts aptuveni 400 darbu, līdz ar to varam būt droši, ka jaunā paaudze ir stipra, zinoša un varoša un mums ir sekotāji."

Prof. Jānis Gardovskis atgādināja, ka "pētniecībai ir izšķiroša nozīme universitātes dzīvē un zinātniskā konference atklāj RSU paveikto pētniecībā, kā arī sniedz jaunas atziņas un ierosmi sadarbībai, sevis pilnveidošanai un turpmākajiem pētījumiem".

RSU zinātņu prorektore prof. Iveta Ozolanta uzstājās ar spilgtāko notikumu pārskatu RSU pētniecībā, pieminot faktus un notikumus, ar ko varam lepoties, atskatoties uz 2015. gadu.

Prezentācijas sākumā viņa uzsvēra, ka vērtīgākais RSU ir akadēmiskais personāls, un pastāstīja, ka 2015. gadā universitātē ievēlēti četri profesori un astoņi asociētie profesori.

rsu-zin-konf-2016-03.jpg

2015. gadā kopējais piesaistītais zinātnes finansējums RSU bijis 3,8 miljoni eiro. Zinātņu prorektore minēja arī citus nozīmīgus faktus, piemēram, ka starptautiski citētajās datu bāzēs Scopus un Web of Science bijušas 119 mūsu mācībspēku un pētnieku publikācijas, RSU tikušas aizstāvētas 24 disertācijas un RSU pētnieki piedalījušies 33 nacionālajos projektos un 18 starptautiskajos projektos.

Ivetas Ozolantas prezentācija

Pēc oficiālās atklāšanas konferences plenārsēdē ar referātu Bērnu vecuma akūta apendicīta ārstēšanas izmaiņas pasaulē un Latvijā vakar, šodien, rīt… uzstājās RSU profesors Aigars Pētersons. Pēc tam RSU lektore Ieva Lībiete lasīja referātu Primum non nocere, bet RSU docents Edijs Bošs – No Vilsona līdz Obamam: stratēģisks izvērtējums ASV un Latvijas attiecību simtgadei.

Pēc konferences atklāšanas sekoja darbs astoņās sekcijās. RSU foajē bija iespēja aplūkot stenda referātus un aprunāties ar zinātniekiem, kas šos pētījumus veikuši.

rsu-zin-konf-2016-08.jpg