Stipendijas

RSU Tālākizglītības fakultātes neatliekamās palīdzības specialitātes trešā studiju gada rezidentam Jevgēņijam Kravčukam (attēlā labajā pusē) piešķirta Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendija.

zarina-stipendiats-06.jpg

Zariņu medicīnas studiju stipendijas Latvijas ārstiem tika izveidotas 2003. gadā. Idejas ierosinātājs bija mecenāts Normans Naits (ASV), kurš ziedoja Latvijas Medicīnas fondam ar mērķi atzīmēt un novērtēt latviešu ārstu no ASV – brāļu Bertrama Zariņa (Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors) un Kristapa Zariņa (Stenforda Universitātes ķirurģijas profesors) ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā.

Stipendiju mērķis vienmēr ir bijis palīdzēt Latvijas ārstiem papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm 1–6 mēnešu garumā, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās. Stipendija domāta tiem ārstiem, kas vēlas apgūt jaunas, līdz šim Latvijā nepielietotas vai maz pielietotas ārstēšanas metodes, Latvijai trūkstošas un pašreiz aktuālas specialitātes, lai tās turpmāk izmantotu Latvijas pacientu ārstēšanā un kolēģu apmācībā, kā arī jaunu progresīvu darba organizācijas metožu apguvei.

Kopš 2003. gada 29 jaunie ārsti no Latvijas ir saņēmuši 140 tūkst. dolāru mācību stipendijām un papildinājuši savas zināšanas 12 valstīs.

Zariņu stipendiju pasniegšanas ceremonija notiks 31. maijā plkst. 16.00 Latvijas Ārstu biedrības telpās Rīgā, Skolas ielā 3.