Aula
Tradicionālie pasākumi

Lai pateiktos par ieguldījumu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) izaugsmē, jau vairāk nekā 20 gadus RSU rīko Senioru vakaru, uz kuru aicina augstskolas ilggadējos darbiniekus – gan bijušos, gan esošos. Šogad Senioru vakarā 10. janvārī RSU aulā bija sanākuši aptuveni 300 senioru. Vecākais uzaicinātais seniors bija 100 gadu vecs bijušais RSU galdnieks.

"Senioru vakars ir noturīga Rīgas Stradiņa universitātes tradīcija. Jau divdesmit gadus janvāra sākumā Rīgas Stradiņa universitāte saka paldies saviem ilggadējiem kolēģiem," tā svinīgo uzrunu pasākumā sāka RSU rektors prof. Aigars Pētersons, turpinot: "Lai gan laukā vēl ir balta ziema, mēs redzam, ka dienas kļūst arvien garākas un gaisma atgriežas. Gaisma vairo prieku, un prieks dod spēku. Es novēlu ikvienam no jums jaunajā gadā laimi, prieku un galvenais – labu veselību! Paldies jums par ieguldījumu! Jūsu uzticība mūsu augstskolai visa mūža garumā ir bijusi neatsverama!"

Pēc uzrunas un rektora prezentācijas par RSU paveikto 2018. gadā un universitātes nākotnes iecerēm seniori baudīja koncertu, kurā dziesmas no koncertprogrammas Kamīns un vīns izpildīja Latvijas Nacionālā teātra aktrises Dita Lūriņa un Zane Dombrovska, kā arī ģitāras meistari Gints Sola un Aigars Voitišķis.

Pēc koncerta seniori tika aicināti uz RSU kafejnīcu, lai turpinātu vakaru saviesīgā gaisotnē. Satikt savus ilggadējos darbiniekus bija atnākuši arī RSU struktūrvienību vadītāji.

Uz Senioru vakaru tiek aicināti tie RSU esošie un bijušie darbinieki, kuri universitātē ir nostrādājuši vismaz piecus gadus un ir vismaz 62 gadus veci.

Kas pamudināja šādā laikā, kad ārā auksts un slidens, atnākt uz Senioru vakaru?

• Prof. Ivars Siliņš, kuram tagad ir 87 gadi un kas darba gaitas RSU Iekšķīgo slimību katedrā pabeidza 2015. gadā, atzina: "Šī ir jauka iespēja sabiedriskoties ar pazīstamiem kolēģiem. Tas tādiem veciem kungiem kā es ir galvenais! Es šo tradīciju – Senioru vakars – turu svētu un vienmēr esmu nācis uz pasākumu. Universitātē esmu nostrādājis 46 gadus."
  • "Manējie jau mājās mani brīdināja, lai nenāku, jo ārā slidens, vecumā tas ir diezgan riskanti, tomēr vienreiz gadā gribas satikties. Cenšos uz Senioru vakaru atnākt. Es darbu universitātē beidzu jau 1996. gadā. Augstskolā nostrādāju 36 gadus," pastāstīja bijusī Iekšķīgo slimību katedras docente Valda Vītiņa, kurai ir 83 gadi.
  • "Gribas satikt vecos paziņas, ar ko kopā esmu strādājis. Ir interesanti atcerēties, kā bija agrāk… Tagad jau esmu pensijā un nestrādāju, un šī ir vienīgā iespēja, kā visiem atkal satikties. Universitātē nostrādāju 17 gadus," pastāstīja 75 gadu vecais bijušais universitātes sanitārtehniķis Edmunds Bergs.

Īpaša interese par Senioru vakaru ir RSU muzeja darbiniecēm, kuras šajā vakarā pieraksta senioru atmiņu stāstus par darba gaitām RSU. Nereti seniori, gaidot tikšanos, jau iepriekš piesakās muzeja darbiniecēm, jo grib ko pastāstīt vai nodot muzeja krājumā kādu vēsturisku priekšmetu no augstskolas dzīves. Savāktais un apkopotais materiāls pēc tam papildina RSU vēstures virtuālo ekspozīciju.