Ziņas
Uzņemšana

Lai attīstītos, cilvēkam jābūt gatavam jaunām zināšanām, bet, lai atvērtu sevi jaunām zināšanām, jābūt gatavam domāt netradicionālāk – tieši šo tēzi, kas angliski skan kā think out of the box, ceturtdien, 15. jūnijā, plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) apspēlēs zibakcijā, kas norisināsies Rīgas Centrālās stacijas laukumā. Skanot radošajam kopprojektam – RSU medicīnas studenta un bītboksa (beatbox) meistara Sandra Samohvalova un RSU jauktā kora Rīga kopdarbam – augstskola aicinās topošos studentus un citus interesentus uz brīdi apstāties, lai paraudzītos uz ierasto radošāk un drosmīgāk, šādi atverot sev plašākus apvāršņus. Zibakcijas dalībnieki aicināti pulcēties stacijas laukumā jau no plkst. 15.55.

Radošais, žanriski negaidītais muzikālais eksperiments, kuru 15. jūnijā būs iespējams novērtēt arī zibakcijas dalībniekiem, tapis, kora Rīga diriģentēm Zanei Zilbertei un Evitai Tarandai pamanot korista, 4. kursa Medicīnas fakultātes studenta Sandra Samohvalova talantu. Ar bītboksu jeb mūzikas formu, kurā vokāls aizstāj dažādus instrumentus, Sandris sācis aizrauties pusaudža gados un apguvis to pašmācības ceļā. Patlaban starptautiskiem lauriem bagātā kora Rīga repertuārā ir jau vairāki priekšnesumi, kas lieliski demonstrē kormūzikas un šī hiphopa palīgelementa simbiozi. RSU jauktais koris Rīga ir plūcis laurus daudzos pašmāju un ārvalstu konkursos, no kuriem nesenākais – Grand Prix Sanktpēterburgā šogad martā notikušajā starptautiskajā konkursā Zelta Palmīra, kur koris startēja ar a capella priekšnesumu.

Jaunus dalībniekus RSU radošie kolektīvi, tostarp jauktais koris Rīga, uzņem ik gadus septembra sākumā. Pirmais solis, lai kļūtu par kora dalībnieku, ir iestāties RSU, un šis solis veicams, līdz 11. jūlijam uznemsana.rsu.lv elektroniski reģistrējoties bakalaura studiju programmām un līdz 11. augustam – maģistrantūras programmām. RSU deviņās fakultātēs – gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu jomā – iespējams apgūt 66 studiju programmas. Savukārt pieteikumi kādai no RSU septiņām doktorantūras studiju programmām tiks pieņemti no 1. jūlija līdz 18. augustam. Nākamajā studiju gadā RSU plāno uzņemt studentus teju 1000 budžeta vietās, kā arī aptuveni tikpat daudz maksas studētgribētāju.