Attīstība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) parakstīs sadarbības memorandus ar divām lielākajām Latvijas pilsētām – Rīgu un Daugavpili. Noslēgtā vienošanās paredzēs studiju procesam nepieciešamās praktiskās darbības izvēršanu abu pilsētu ārstniecības iestādēs, kopīgus projektus veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī studiju infrastruktūras sakārtošanu. Papildus tam tiks piesaistīti jaunie medicīnas speciālisti darbam Daugavpils ārstniecības iestādēs.

Memorands ar Daugavpils domi tiks parakstīts trešdien, 7. maijā, pulksten 12.00 RSU, Dzirciema ielā 16. Lai parakstītu memorandu, universitātē ieradīsies Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis un 50 vidusskolēnu no dažādām Daugavpils skolām, kas iepazīsies ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un RSU Stomatoloģijas fakultātes pirmsklīniskās apmācības 3D tehnoloģijām.

Savukārt memorands ar Rīgas domi tiks parakstīts ceturtdien, 8. maijā, pulksten 15.00 Rīgas domes telpās.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: „Rīgas Stradiņa universitātes stratēģija paredz attīstību cilvēkzinātņu jomā ar specializāciju veselības aprūpē. Izglītība šajā jomā nosaka universitātes klīniskās bāzes nepieciešamību. Tāpēc esam gandarīti par sadarbības veidošanu ar domēm šī jautājuma risināšanā. Tāpat ar memorandu vēl vairāk veidosies iespēja universitātei piedāvāt savu kompetenci pašvaldībās aktuālo problēmu risināšanā un studiju programmu pielāgotībā darba tirgus prasībām, it sevišķi reģionālā līmenī.”

Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis: „Daugavpilī ārkārtīgi asa problēma ir kadru trūkums medicīnā. Tieši tāpēc pašvaldība par vienu no prioritātēm izvirza medicīnas jomu un medicīnas pakalpojumu pieejamību pilsētas iedzīvotājiem. Mēs meklējam dažādas iespējas, kā risināt esošo problēmu. Daugavpils domes deputāti, kuru vidū ir arī mediķi, izveidojuši darba grupu ar mērķi strādāt pie medicīnas nozares attīstības. Man ir liels prieks, ka arī Rīgas Stradiņa universitāte uzskata par svarīgu sadarbību ar pašvaldībām un ieinteresēta darbā reģionālā līmenī. Ceru, ka mūsu kopīgās pūles nesīs pozitīvu rezultātu.”

„Esam gandarīti, ka varam parakstīt sadarbības memorandu ar Rīgas Stradiņa universitāti, kuras attīstība Rīgas pilsētai ir ārkārtīgi svarīga. Rīgas 1. slimnīca pilnībā atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, lai būtu Rīgas Stradiņa universitātes studentu un rezidentu mācību bāze, studiju process varēs noritēt arī citās Rīgas domes ārstniecības iestādēs, mēs esam gatavi nākt pretī universitātes vajadzībām,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Parakstot memorandu, puses vienojas ilgtermiņā paplašināt un nostiprināt sadarbību ar universitātes un domes darbību saistītos virzienos, īpaši izglītībā, zinātnē, kultūrā, sportā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī sabiedrības labklājības un veselības veicināšanā. Tāpat vienošanās paredz sadarbību Rīgas Stradiņa universitātes infrastruktūras attīstībā.

Puses apņemas arī detalizētāk vienoties par studiju procesam nepieciešamās darbības izvēršanu Daugavpils domes un Rīgas domes ārstniecības iestādēs, t. sk. Rīgas 1. slimnīcā, kā arī veidot kopīgas aktivitātes studentu un rezidentu teorētiskajā un praktiskajā sagatavošanā, tādējādi palīdzot Daugavpils pašvaldībai piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus.

Nākotnē sadarbība var tikt realizēta arī zinātniski pētnieciskajā un mācību metodiskajā jomā kā pastāvīga informācijas un pieredzes apmaiņa, dažādas prakšu un izglītības aktivitātes, kopīgu projektu izstrāde un realizācija, sabiedriskās aktivitātes, iesaistīto pušu infrastruktūras un citu resursu plašāka un efektīvāka izmantošana.