Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Uzņemšana

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža lepojas ar jauno pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu Farmācija (41 725) ar iegūstamo farmaceita asistenta kvalifikāciju.

Plašāka informācija par programmu

Studiju programma licencēta 2016. gada 6. jūlijā.

Studiju programma ietilpst studiju virzienā Veselības aprūpe; akreditācija līdz 04.06.2019.
Programmas studiju ilgums: 2,5 gadi jeb 5 semestri
Programmas apjoms: 100 kredītpunktu
Studiju grafiks: pilna laika klātienes studijas dienas nodaļā
Nepieciešamā iepriekšējā izglītība: vidējā izglītība
Iegūstamais grāds un kvalifikācija: sekmīgi absolvējot studiju programmu, tiek iegūts pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms un kvalifikācija Farmaceita asistents, kas atbilst ceturtajam profesionālās kvalifikācijas līmenim
Studiju maksa: 1400 EUR gadā (maksājuma grafiks ir elastīgs)

Studiju programma izstrādāta sadarbībā ar RSU Farmācijas fakultāti.

Mācību kursu apjoms

  • mācību kursi – 75 KP
  • prakse – 16 KP
  • kvalifikācijas darbs – 9 KP

Studiju programmas mērķis: nodrošināt studentiem profesionālās zināšanas un prasmes, attīstot spējas strādāt farmaceita asistenta profesijā.

Prakses iespējas: Latvijas aptiekās. Ir starptautiskās studiju apmaiņas programmas Erasmus iespējas. Koledžai ir dienesta viesnīca.

Tālākizglītības iespējas

  • Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātē

Farmācija kā nozare ir būtiska veselības aprūpes sistēmas sastāvdaļa. Farmaceita asistents ir veselības aprūpes speciālists, kurš strādā farmaceita uzraudzībā; veic zāļu, veselības aprūpei un ķermeņa kopšanai lietojamo preču izsniegšanu, gatavo zāles pēc individuālām ārsta receptēm un ārstniecības iestāžu rakstveida pieprasījumiem; informē pacientus par zāļu lietošanu saskaņā ar ārsta norādījumiem; veicina savas profesijas un farmaceitiskās aprūpes attīstību, nepārtraukti pilnveido savas zināšanas un prasmes. Farmaceita asistents strādā aptiekās, zāļu lieltirgotavās, zāļu ražošanā (to nosaka profesijas standarts).