RSU Satversmes sapulce par RSU rektoru ievēl prof. Aigaru Pētersonu Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Studentiem

9. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes Satversmes sapulces sēdē par augstskolas rektoru tika ievēlēts prof. Aigars Pētersons.

rektora-velesanas-aigars-petersons112017-01_1.jpg

"Tas ir milzīgs gods un uzticības kredīts, ko esmu no jums saņēmis. Jums visiem izsaku lielu pateicību! RSU kvalitātes latiņa ir pacelta ārkārtīgi augstu, taču viens nav darītājs… Ceru, ka mēs būsim laba un vienota komanda, kas soli pa solītim realizēsim tos uzdevumus un mērķus, kas ir izvirzīti RSU stratēģijā. Apsolu, ka jums par mani nebūs jāsarkst!" pēc ievēlēšanas klātesošajiem solīja prof. Aigars Pētersons.

Satversmes sapulces sēdē tika izdalīti 118 vēlēšanu biļeteni, no kuriem visi tika atzīti par derīgiem. Par profesoru Aigaru Pētersonu nobalsoja 85 Satversmes sapulces pārstāvji, savukārt par otru rektora amata kandidātu prof. Jāni Vētru – 33 dalībnieki.

rektora-velesanas-aigars-petersons112017-02.jpg

Jaunievēlētais rektors stāsies amatā pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Kā jau informējām iepriekš, RSU rektora vēlēšanas notiek ik pēc pieciem gadiem. RSU rektoru vēlē universitātes Satversmes sapulce, kura sastāv no 130 augstskolas pārstāvjiem –78 akadēmiskā personāla pārstāvjiem, 26 administratīvā personāla pārstāvjiem un 26 studentiem. Par rektoru ievēlē to kandidātu, par kuru klātesošie ir atdevuši vairāk nekā pusi balsu.

rektora-velesanas-aigars-petersons112017-03_0.jpg

Plašāka informācija par katru kandidātu un video no tikšanās reizēm ar darbiniekiem un studentiem