Uzņemšana

Katru gadu lielu interesi raisa Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmas medicīnā un veselības aprūpē, kur pieejamas 734 valsts budžeta vietas. Šogad ievērojami pieaudzis pieteikumu skaits RSU sociālo zinātņu programmās – par 25 %: pagājušajā gadā tika saņemti 2532, bet šogad – 3186 pieteikumi.

RSU realizē sociālo zinātņu programmas jau 22 gadus. Ar katru gadu reflektantu interese par RSU sociālo zinātņu programmām ir tikai augusi, lai gan šajās programmās nav valsts budžeta vietu. Aptaujātie studētgribētāji atzīst, ka viņi ir gatavi maksāt paši savus finanšu līdzekļus par kvalitatīvām un starptautiski atzītām studiju programmām. RSU iegūtās zināšanas un prasmes ļauj ātri atrast labi atalgotu darbu, kas veido turpmākās dzīves labklājību.

Sociālo zinātņu jomā vislielākā reflektantu interese ir par programmām Psiholoģija, Starptautiskais mārketings un reklāma un Tiesību zinātne. Piemēram, psiholoģijas programmā kopumā noslēgti 140 studiju līgumi (Rīgā – 120, RSU Liepājas filiālē – 20). Kā prognozēts, šogad RSU aizpildītas arī visas 734 valsts piešķirtās budžeta vietas.

Īpašs gandarījums ir par RSU jauno starptautisko bakalaura studiju programmu angļu valodā Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība. Jau tagad grupa ar pirmajiem studentiem ir nokomplektēta, un četri jaunie studenti ir ieradušies no ārvalstīm. Studijas šajā programmā noritēs izteikti starptautiskā vidē – ar ārvalstu studentiem un pasniedzējiem, kā arī studiju vizītēm ārpus Latvijas.

3. augustā beidzās vasaras uzņemšana RSU sociālo zinātņu, medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmās. Tajās saņemts 8100 pieteikumu no 2636 personām, kas ir otrais labākais rādītājs valstī. Šogad RSU pieteikušies par 9 % studētgribētāju vairāk nekā pērn. Šis gads augstskolām koronavīrusa radītās ārkārtas situācijas dēļ ir īpašs. Analizējot pieaugošo pieteikumu skaitu, jādomā, ka kopā ar grūtībām tā savā ziņā ir nesusi arī ieguvumus – pāreja uz pieteikšanos elektroniski ir atvieglojusi dokumentu kārtošanas procesu. Tāpat pasaulē valdošās neziņas dēļ ne viens vien ir meklējis studiju iespējas tepat Latvijā, nevis ārvalstīs.