Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Jubilejas

Piektdien, 27. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā (Dzirciema ielā 16) RSU Stomatoloģijas institūts par godu 20 gadu jubilejai rīko zinātnisko konferenci Zobārstniecības izglītība, zinātne un prakse neatkarīgajā Latvijā (1994–2014), aptverot tā galvenās darbības sfēras un piedāvājot visu vadošo pētnieku referātus.

Konferences darbs noritēs četrās sēdēs. Astoņpadsmit dalībnieki nolasīs 12 referātus, un tiks prezentēti 57 stenda referāti par Latvijā un pasaulē būtiskākajām aktualitātēm zobārstniecībā, zobu ārstēšanas profilaksē, kā arī mutes, sejas un žokļu ķirurģijā.

Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts tika dibināts 1994. gada 1. jūlijā, pamatojoties uz Latvijas Republikas Labklājības ministrijas 22.04.1994. gada rīkojumu Nr. 74 Par Latvijas Medicīnas akadēmijas Stomatoloģijas klīnikas ar poliklīniku pārveidošanu, reorganizējot Latvijas Medicīnas akadēmijas Stomatoloģijas klīniku ar poliklīniku. Uz tās bāzes izveidoja Latvijas Medicīnas akadēmijas Stomatoloģijas institūtu un Valsts Zobārstniecības centru. Kopš tā laika Stomatoloģijas institūts izaudzis par vadošo universitātes stomatoloģijas ārstniecības un pētniecības centru Baltijā. Faktiski, 1994. gadā notika vēsturiska pirmskara Zobārstniecības institūta atjaunošana, kas bija dibināts vēl 1920. gadā.

Kopš 2003. gada Stomatoloģijas institūts ir arī Edinburgas Karaliskās koledžas eksaminācijas centrs.

Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētāja Ilga Urtāne: „Man ir liels gandarījums, ka Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts tā pastāvēšanas divdesmit gados no republikas mēroga poliklīnikas ir izaudzis par Baltijas vadošo stomatoloģijas centru, kurā tiek sagatavoti teju 20 Eiropas un citu pasaules valstu topošie zobārsti un sejas ķirurgi. Pašlaik institūts ir arī viens no sekmīgākajiem paraugiem, kā vienuviet apvienota zobārstniecības teorētiskā un praktiskā apmācība. Institūta piederība universitātei laika gaitā ir tikai paplašinājusi tā iespējas kvalitatīvas izglītības nodrošināšanai stomatoloģijā.”

Institūts pēdējos gados ir strauji attīstījies. To apkalpoto pacientu skaits pēdējo desmit gadu laikā ir audzis par 50 procentiem, no 193 pacientiem dienā (2004. gadā) izaugot līdz 288 (2013. gadā). Pieaudzis arī institūta speciālistu skaits. Vēl 1994. gadā tajā strādāja 208, bet pašlaik – 294. Sekmīgas saimnieciskās darbības rezultātā institūta apgrozījums pēdējo piecu gadu laikā ir pieaudzis astoņas reizes. 1999. gadā tā apgrozījums bija 1,12 miljoni eiro, bet 2013.gadā – 8,42 miljoni eiro.