Stipendijas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties Vācijas Starptautiskajā Parlamenta stipendiju programmā, kas ļauj iegūt stipendiju un praktizēt studentiem kā deputātu palīgiem Vācijas parlamentā, gūstot neatsveramu starptautiskās politikas pieredzi un draugus profesionālajā jomā no visas pasaules.

Katram Vācijas Bundestāga deputātam ir šāds praktikants, tāpēc programma ļauj visiem tās dalībniekiem veidot kopību, pavadot aizrautīgas darba dienas un vakarus.

prakse-stipendija-vacijas-bundestaga02-rsu-lead.jpg

Jānorāda, ka RSU studenti jau iepriekšējos gados kā stipendiāti ir piedalījušies šajā programmā. Tiesa, lai pretendētu uz stipendiju, ir jāprot vācu valoda. Programma piedāvā astoņas stipendijas trim Baltijas valstīm.

Stipendiju programmu piedāvā Vācijas parlaments kopā ar Brīvo Berlīnes universitāti, Berlīnes Humbolta universitāti un Berlīnes Tehnisko universitāti.

Stipendijas un studiju iespējas 11. oktobrī RSU studentiem prezentēja gan studenti, kas ir piedalījušies šajā programmā, gan Vācijas parlamenta deputāts Stefans Klaudio Lemme (Steffen Claudio Lemme). Tikšanās laikā par studiju iespējām stāstīja arī Berlīnes Humbolta universitātes pārstāve Urzula Hansa (Ursula Hans), Vācijas Bundestāga pārvaldes direktors, apmaiņas programmu referents Marks Bomhofs (Marc Bomhoff), Latvijas IPS-Alumni biedrības priekšsēdētāja Kristīne Markus, Vācijas vēstniecības Rīgā pārstāvji – vēstniecības sekretārs Udo Teils (Udo Theil), Preses nodaļas lietvede Nataļja Buiņicka, praktikante Annika Sonnberga (Annika Sonnenberg). Tulkošanu nodrošināja Zigrīda Are.

Papildu informācija par stipendiju programmu vācu un latviešu valodā lasāma šeit.

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar RSU Karjeras centru.