Pārlekt uz galveno saturu
Rezidentūra

6. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes rektorāta zālē notika RSU vadības, Tālākizglītības un Medicīnas fakultātes, kā arī Studējošo pašpārvaldes pārstāvju tikšanās ar reģionālo slimnīcu, ārstniecības iestāžu un pašvaldību, kā arī dažādu asociāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus un sadarbības iespējas par rezidentu un jauno ārstu piesaisti reģioniem.

Sanāksmē piedalījās 18 reģionālo slimnīcu pārstāvji. Tālāko ceļu bija mērojuši mediķi un iestāžu vadītāji no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, kas atrodas Ventspilī, kā arī no Daugavpils reģionālās slimnīcas un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas. Bija ieradušies arī dažādu medicīnas iestāžu un pansionātu, kā arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

RSU mācību prorektore Tatjana Koķe, uzrunājot klātesošos, izteica cerību, ka turpmāk šādām tikšanās reizēm ar mediķu topošajiem darba devējiem vajadzētu notikt regulāri.

Medicīnas fakultātes dekāns Guntis Bahs atgādināja, ka 2017. gada rudenī RSU sāksies jauns iepirkums studentu prakšu vietām, un aicināja klātesošos medicīnas iestāžu pārstāvjus tajā piedalīties: "Ārsta rezidenta interese par reģiona slimnīcām sākas nevis rezidentūrā, bet jau pirmsdiploma praksē 3. un 5. kursā, kad students par jums uzzina un pie jums iepazīst, iespējams, nākamās darbavietas apstākļus, kolēģus utt. Prakse ir lielisks veids, kā topošajam ārstam ar jums iepazīties! Turklāt tas dod cerību, ka pēc tam šis students izvēlēsies jūs par savu darbavietu."

Pēc tam klātesošie tika iepazīstināti ar RSU studiju programmas Rezidentūra medicīnā organizāciju, uzdevumiem, paredzamiem rezultātiem utt., kā arī ar Kursu daļas un Atvērtās universitātes piedāvātajiem pakalpojumiem.

Tālākizglītības fakultātes dekāne Ilze Grope minēja, ka pašlaik RSU aktīvi studē 532 rezidenti un ir plānots, ka šogad būs 111 rezidentūras absolventu.

Dekāne aicināja slimnīcu pārstāvjus slēgt ar rezidentiem darba līgumu, jo tas dod iespēju RSU labākos rezidentus no maksas vietas pārcelt uz valsts budžeta finansēto vietu, kad tāda atbrīvojas, un ir viens no veidiem, kā piesaistīt rezidentu pēc studijām reģionam, paskaidrojot, ka "visbiežāk ārstniecības iestāde reģionā nespēj nodrošināt rezidentam nepieciešamo teorētisko izglītību, jo tur nav vajadzīgo speciālistu, tāpēc piedāvājam teoriju apgūt RSU, lai iegūtā izglītība būtu kvalitatīva. Un pēc studijām viņš strādāt dosies pie jums, jo jau iepriekš būs noslēgts šis darba līgums."

Rezumējot asoc. prof. Ilze Grope atgādināja, ko RSU piedāvā:

  • Mērķtiecīgu rezidentu piesaisti reģioniem (pamata darbavieta reģionālajā slimnīcā);
  • Pilnu teorētisko izglītība RSU, pēc tam darbs reģionālajā slimnīcā;
  • Brīvo darba vietu platformas izveidi 2015. / 2016. akad. g.;
  • Medicīnas fakultātes 3. un 5. kursa studentu prakšu piesaisti reģionālajām slimnīcām;
  • Tālākizglītību (kursi klātienē, tiešsaistē un pēc pasūtījuma; sagatavošanas kursi RSU reflektantiem u. c.).

Pēc oficiālās tikšanās viesi, kuri gribēja, devās apskatīt RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, bet Daugavpils reģionālās slimnīcas pārstāvji Tālākizglītības fakultātes telpās tikās ar Medicīnas fakultātes studentiem, lai pārrunātu potenciālā darba iespējas šajās slimnīcās un iespēju, ka tiem, kuri būtu gatavi pēc rezidentūras doties strādāt uz Daugavpili, tiktu finansētas studijas rezidentūrā.